На 119 компаній були накладені санкції РНБО впродовж 2024 року. Загальна кількість підсанкційних компаній в Україні зросла до 184. Найбільше таких бізнесів у Києві, Одесі та Львові. Про це повідомив цифровий сервіс аналізу державних даних «Опендатабот».
Більшість компаній з’явилася в санкційному списку після серії оновлень списків у 2024 році. Тож цьогоріч таких бізнесів побільшало майже втричі — на 119 компаній. Натомість найменше компаній додалося до санкційного переліку у 2023 році — всього 10 (5,4%).
Оновлення санкційного списку РНБО за роками
Кожна друга компанія від загальної кількості перебуватиме під санкціями до 2027 року. Ще 19,4%, або 36 бізнесів, вийдуть з-під обмежень не раніше 2034 року. Безстрокові санкції застосовані до 15,1%, або 28 компаній.
Серед цих бізнесів найбільше представників гуртової торгівлі, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами, — 61 компанія (33,2%). Основним видом діяльності ще 10,3%, або 19 підприємств, є спеціалізовані будівельні роботи.
Сім компаній у сфері кіновиробництва та стільки ж у будівництві, або по 3,8%, віднесені до санкційного списку РНБО.
Сфери діяльності компаній, на які накладено санкції РНБО, за даними «Опендатабот»
Найбільше бізнесів під санкціями перебуває в Києві — загалом їх 102. Значно менше компаній налічується в Одеській області — 17, або 9,2%. До трійки за кількістю підсанкційних підприємств також увійшла Львівська область — 13, або 7,1%.
Підсанкційні компанії за регіонами
Серед підсанкційних компаній трійка лідерів за доходом у 2023 році:
Покинути санкційний список можна лише за підписання відповідного рішення РНБО Президентом України або якщо термін дії санкцій проти підприємства вичерпався та їх не поновили. Найдохіднішими бізнесами, які вже покинули санкційний список, є:
Ознайомитися з детальною інформацією про компанії під санкціями РНБО можна у спеціальному реєстрі «Опендатабота». Також відповідна інформація буде доступною в картці компанії на сайті сервісу.
Фото: умовне / Еспресо.tv