ms.detector.media
Валерія Буняк
01.10.2024 18:45
До Дня захисників і захисниць створили анімовану копію викраденої картини «Козаки в степу», героями якої стали бійці ЗСУ
До Дня захисників і захисниць створили анімовану копію викраденої картини «Козаки в степу», героями якої стали бійці ЗСУ
Героями проєкту стали Роман «Добряк» Колесник і Станіслав «Рефа» Зорій.

До Дня захисників та захисниць України створили анімовану копію картини з бійцями Романом «Добряком» Колесником (Третя штурмова бригада) і Станіславом «Рефою» Зорієм (ССО ЗСУ). Про це повідомили творці проєкту «Викрадене мистецтво…», присвяченого викраденим росіянами картинам.

Проєкт реалізували фольклористка Ярина Сізик і режисерка анімації Марія Озірна на підтримку Херсонського художнього музею імені Олександра Шовкуненка, з якого було викрадено понад 10 000 творів мистецтва.

Вони відтворили картину «Козаки в степу» українського художника Сергія Васильківського (1854–1917). До анімованого відео додали українську народну пісню «Ой там за морями…» у виконанні молодіжного фольклорного гурту «ЩукаРиба». 

«Ми обрали саме цю картину, щоб передати, як козаки захищали й боролися за незалежність в минулому, так й у наші часи — всі захисники та захисниці виборюють кордони сучасної України. Й тому героями анімованої картини стали боєць "Рефа", мій близький друг, і його товариш "Добряк", які постали в образах сучасних козаків», — розповіла режисерка анімації Марія Озірна.

Творці проєкту нагадали, що в козацькі часи Покрова Пресвятої Богородиці була одним із головних свят. Козаки шанували Богородицю як свою покровительку, оберігали її ікони в січових церквах і молилися до неї перед важливими битвами. На Покрову традиційно обирали нових кошових отаманів.

«Сьогодні Покрова зберігає своє значення і для сучасних захисників. Для усіх тих, хто захищав і захищає Україну, це не просто день, а нагадування про те, що захист Батьківщини — це обов’язок, який українці виконують століттями, незалежно від епохи чи обставин. Цей проєкт відображає шлях — від минулого до сьогодення», — зазначила фольклористка, учасниця гурту «ЩукаРиба» Ярина Сізик. 

Проєкт  «Викрадене мистецтво…» вже реалізували дві попередні свої роботи з анімації викрадених картин, щоб привернути увагу до інституції, яка потребує підтримки після розграбування російськими окупантами. Це «Портрет дівчини у вишиваній сукні» від художника Михайла Брянського (1830–1908), сучасною героїнею якої стала Даша Астафʼєва, та «Щедрість» від Миколи Писанка (1910–1996), героєм якої став Євген Клопотенко. 

Фото надала пресслужба проєкту «Вкрадене мистецтво…»

ms.detector.media