ms.detector.media
Юлія Поліковська
24.09.2024 18:45
В Україні триває інформкампанія проти книжкового піратства
В Україні триває інформкампанія проти книжкового піратства
Громадянам радять пам'ятати відмінності між оригіналами і піратськими копіями книжок та утримуватися від їх купівлі.

В Україні триває інформаційна кампанія про негативний вплив піратства на українське книговидавництво «Anti-Piracy: Books». Ініціативу реалізує Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій спільно з Центром спостереження IPR, Українським інститутом книги та Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів.

У соцмережах опублікували серію пояснювальних зображень з інформацією про те, як відрізнити оригінальну книжку від підробки. Серед ознак піратських книг виокремлено: небездоганний зовнішній вигляд та дизайн; некоректний і неякісний переклад; нижча ціна, ніж в оригіналу, відсутність універсального ідентифікаційного номеру ISBN або використання неіснуючого.

Минулого тижня у межах кампанії в соцмережах представили відеоролик про негативний вплив піратства на стан українського книговидавництва.

«Український альянс по боротьбі з підробками та піратством» (UAACP), що також підтримує інформаційну кампанію, опублікував інструкцію, як відрізнити оригінальний примірник книжки від піратської копії, знаючи відповідні ознаки.

Друкований оригінальний примірник книжки можна відрізнити від піратської копії за такими основними ознаками:

Фахівці ІP офісу надали поради, як діяти, щоб уберегтися від купівлі підробки:

В ефірі «Громадського радіо» керівниця IP-офісу Олена Орлюк розповіла про книжкове піратство в Україні та окреслила інструменти для боротьби з цим явищем.

Зокрема говорили про:

Фото: інформкампанія «Anti-Piracy: Books» / IP офіс

 

ms.detector.media