ms.detector.media
Юлія Поліковська
11.09.2024 16:06
У Smart Angel розповіли про підсумки всеохопної інфопросвітницької кампанії з протидії дезінформації
У Smart Angel розповіли про підсумки всеохопної інфопросвітницької кампанії з протидії дезінформації
Телепередачі, документальні стрічки, освітні серіали з протидії дезінформації та кібербезпеки, мультфільми, створені під час кампанії, виклали для громадян онлайн.

У межах «Всеосяжної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», яка тривала в Україні з червня 2023 року по серпень 2024-го, було створено 32 медіапродукти для телебачення, радіо та цифрових платформ, які включили 510 унікальних одиниць контенту: інформаційні серіали, документальні фільми, освітні відео та мультфільми, навчальні курси з медіаграмотності та кібербезпеки, а також міжнародна онлайн-конференція з медіаграмотності. Про це повідомила організація Smart Angel, яка проводила кампанію.

Основною аудиторією були громадяни України, але також російськомовні, які дивляться UATV/ телеканал «FreeДoм», та частина міжнародної аудиторії з фокусом на країни ЄС.

«Ця кампанія є прикладом успішної колаборації між державними установами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами у боротьбі з дезінформацією. Вона продемонструвала, що лише об’єднавши зусилля на всіх рівнях, ми можемо ефективно протидіяти інформаційній агресії, яка спрямована на підрив нашої безпеки. Особливо важливо, що кампанія охопила різні аудиторії та створила умови для подальшого розвитку медіаграмотності серед населення, що є фундаментом для стійкості суспільства», зазначив у коментарі StopFake керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

За 13 місяців медійна кампанія досягла значних результатів:

«За цей рік ми спостерігали зміну трендів у споживанні інформації на різних ресурсах, відзначили зростання використання ШІ для створення фейків та постійно адаптували свій контент до нових викликів, створених Росією. Ми зрозуміли, наскільки важлива швидкість у виробництві контенту — від освітніх матеріалів і документальних серіалів до саркастичних оглядів, адже обсяг інформації, кількість каналів комунікації та нових подій постійно зростають, і на це треба реагувати оперативно, щоб нові медійні продукти були актуальними», розповіла керівниця проєктного офісу соціально-медійних кампаній Smart Angel Дарина Куценко.

У межах комплексної медіакампанії було створено широкий спектр контенту, спрямованого на протидію дезінформації та підвищення рівня медіаграмотності. Серед них  16 інформаційних серіалів, що розвінчують фейки, містять розслідування та інтерв’ю з фактчекерами, п’ять документальних фільмів, вісім розвивальних відео та мультфільмів для дітей, підлітків і дорослих, запис міжнародної онлайн-конференції з медіаграмотності.

Медіапродукти всеохопної кампанії з протидії дезінформації презентовані онлайн на сайті Smart Angel за посиланням.

Відео та публікації про протидію дезінформації та пропаганді

Документальні проєкти

Навчальні курси з медіаграмотності та кібербезпеки

Контент для дітей і підлітків

Контент для іноземної аудиторії

Контент, який розповідає, як формувалась російська пропаганда, які створювала міфи протягом десятиліть та які інструменти використовує

Фото: Команда Smart Angel на прем’єрі фільму «Справжня історія Криму»

ms.detector.media