ms.detector.media
Мар'яна Зінченко
«MediaSapiens»
30.05.2024 11:10
США заявили про ліквідацію одного з найбільших ботнетів у світі
США заявили про ліквідацію одного з найбільших ботнетів у світі
Ботнет використовувався для здійснення кібератак, великомасштабного шахрайства, експлуатації дітей, переслідувань, погроз вибухом та порушень експорту.

Правоохоронні органи кількох країн провели спільну операцію з ліквідації глобальної мережі шкідливого програмного забезпечення, яка викрала щонайменше 5,9 млрд доларів. Про це повідомило Міністерство юстиції США. 

У рамках розслідування заарештували громадянина Китаю, 35-річного Юнь Хе Вана, якого підозрюють у розгортанні шкідливого ПО та створенні й експлуатації ботнету 911 S5 (мережі комп’ютерів, які були заражені шкідливим програмним забезпеченням і контролювалися зловмисниками). 

Слідство встановило, що з 2014 року по липень 2022-го Ван та інші особи керували ботнетом 911 S5, який складався приблизно зі 150 серверів по всьому світу. 

Ботнет зламав понад 19 млн IP-адрес у майже 200 країнах. Ван заробив близько 99 млн доларів, пропонуючи кіберзлочинцям доступ до цих заражених IP-адрес за певну плату. Ботнет використовувався для здійснення кібератак, великомасштабного шахрайства, експлуатації дітей, переслідувань, погроз вибухом та порушень експорту. 

Наприклад, ботнет використали для шахрайства з певними програмами з допомоги через пандемію. У результаті 560 тисяч шахрайських позовів про страхування по безробіттю надійшли зі зламаних IP-адрес, що призвело до збитків у розмірі понад 5,9 млрд доларів. 

Мережа також давала змогу кіберзлочинцям купувати товари за допомогою вкрадених кредитних карток або відмивати гроші. 

Вана звинувачують у змові з метою вчинення компʼютерного шахрайства, значному компʼютерному шахрайстві, шахрайстві з електронною поштою та відмиванні грошей. Якщо його визнають винним за всіма пунктами, Вану загрожує максимальне покарання у вигляді 65 років увʼязнення. 

Нагадаємо, кількість хакерських атак, чимало з яких підтримуються Росією, в Європейському Союзі за останні місяці 2024 року подвоїлася. Вони, зокрема, націлені на сервіси, пов'язані з виборами.

Фото: хакерство / Держспецзв’язку

ms.detector.media