ms.detector.media
Юлія Поліковська
22.04.2024 10:07
Компанія TikTok обіцяє судитися проти закону про примусовий продаж китайської частки для уникнення заборони застосунку у США
Компанія TikTok обіцяє судитися проти закону про примусовий продаж китайської частки для уникнення заборони застосунку у США
TikTok ризикує втратити свій найприбутковіший ринок.

Компанія TikTok повідомила своїм працівникам, що буде боротися в суді, якщо ухвалений Палатою представників США в суботу законопроєкт, що вимагає від материнської китайської компанії ByteDance вийти з її власності, щоб уникнути заборони застосунку на території США, буде підписаний президентом. Про це повідомило агентство Bloomberg.

«Це безпрецедентна угода, укладена між спікером-республіканцем і президентом Байденом. На етапі підписання законопроєкту ми звернемося до суду для судового оскарження», — повідомив у службовій записці для співробітників TikTok у США керівник відділу публічної політики компанії Майкл Беккерман.

TikTok ризикує втратити свій найприбутковіший ринок після багатьох років боротьби за те, щоб переконати уряд США, що його популярний застосунок для соціальних мереж не становить загрози національній безпеці. Палата представників Конгресу США в суботу ухвалила закон, який вимагає від китайської материнської компанії ByteDance Ltd. відмовитися від своєї частки власності в застосунку, щоб він став законом, прив’язуючи його до важливого пакету допомоги Україні та Ізраїлю. Очікується, що Сенат проголосує за законопроєкт найближчими днями. Президент Джо Байден заявив, що підпише закон негайно, йдеться в публікації.

Майкл Беккерман повідомив, що закон про відчуження або заборону тіктоку є «очевидним порушенням» прав 170 млн американських користувачів тіктоку за Першою поправкою до американської конституції й матиме «руйнівні наслідки» для 7 млн малих підприємств на платформі короткого відео.

«Ми продовжуватимемо боротьбу. Це початок, а не кінець цього тривалого процесу», — йдеться у службовій записці виконавчого директора TikTok, з яким ознайомилося агентство.

Групу лобістів, що мають переконати законодавців, що компанія не становить загрози безпеці, очолює головний виконавчий директор TikTok Шоу Чу.

ByteDance має намір боротися проти заборони США в суді та вичерпати всі судові позови, перш ніж розглядати будь-який вид відчуження, повідомили люди, знайомі з цим питанням. Тим часом Пекін повинен буде «дати зелене світло» будь-якій угоді щодо TikTok, і він знову заявив, що виступає проти примусового продажу.

Нагадаємо, у суботу, 20 квітня, Палата представників США прийняла законопроєкт  №8038 під назвою «Мир шляхом сили», який містить вимогу до  китайського концерну ByteDance протягом пів року продати американську частку соцмережі TikTok, інакше це призведе до заборони застосунку на території США.

Опісля цього агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела повідомило, що компанія TikTok готується звільнити головного консультанта Еріха Андерсена, відповідального за переконання уряду США в тому, що компанія робить достатньо, щоби запобігти занепокоєнню щодо її зв'язків з урядом Китаю.

Фото: застосунок «TiкТок» на смартфоні / Getty Images 

ms.detector.media