ms.detector.media
Юлія Поліковська
25.03.2024 11:30
Громадяни зможуть подавати заяви про збитки від російської агресії через застосунок «Дія»
Громадяни зможуть подавати заяви про збитки від російської агресії через застосунок «Дія»
Стартує перший проєкт, у якому через «Дію» відбуватиметься міжнародний обмін даними.

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров та виконавчий директор міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, Маркіян Ключковський підписали угоду про обмін електронними даними. Це дозволить українцям подавати заяви про відшкодування збитків, завданих російською агресією, через застосунок «Дія», повідомила пресслужба Мінцифри.

Підписання згадуваної угоди запускає механізм міжнародного обміну даними між Україною та Євросоюзом, для якого використовуватимуть «Дію».

Підписання угоди про співпрацю Мінцифри з міжнародним Реєстром збитків, заснованим у Гаазі

«Подання заяв через “Дію” до міжнародного Реєстру збитків — важливий крок для фіксації збитків та підтвердження усіх втрат, завданих росією. “Дія” стає важливою частиною передачі і відображення масштабів збитків, щоб в подальшому запустити компенсаційний механізм», — зазначив віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров.

За словами Маркіяна Ключковського, міжнародний Реєстр збитків для України — це важливий перший крок до репарацій за шкоду, завдану агресією Росії Україні та всім, хто постраждав від цієї агресії.

«Завдяки тому, що “Дія” є зручним та надійним застосунком для 20 мільйонів українців, ми маємо змогу створити простий, доступний та безпечний спосіб подання заяв до Реєстру. Крім того, інтеграція “Дії” в розгалужену інфраструктуру цифрових сервісів та публічних реєстрів в Україні полегшить процес збору доказів, які слід додати до заяви», — сказав Маркіян Ключковський.

Зазначено, що сервіс буде доступний на порталі і в застосунку «Дія». На першому етапі громадяни зможуть надсилати заяви про пошкоджене або знищене житло, зокрема про приватні будинки, квартири, дачні будинки тощо. Важливо, що для цього слід мати акт обстеження, проведеного місцевою владою.

«Надалі плануємо розширити перелік категорій заяв, щоб постраждалі могли повідомити й про інші збитки від війни. Зокрема, можна буде подати заяви щодо загибелі близького родича, отриманих поранень, пережитих тортур чи випадків сексуального насильства, вимушеного переміщення осіб тощо», — повідомили у Мінцифри.

Крім того, заяви про відшкодування зможуть подавати юридичні особи та держава. Насамперед про руйнування критичної інфраструктури, бізнес-втрати тощо. Також, крім «Дії», в подальшому будуть альтернативні можливості для подання заяв до міжнародного Реєстру збитків.

Фото: «Дія»

ms.detector.media