ms.detector.media
Віра Крайня
18.03.2024 17:19
The Atlantic: Росія може купувати супутникові знімки в США для завдання ракетних ударів по Україні
The Atlantic: Росія може купувати супутникові знімки в США для завдання ракетних ударів по Україні
За даними журналістів, знімки високої якості дуже легко замовити через посередників за суму від $1 000 до $1 200.

Дальні ракетні удари по Україні Росія, ймовірно, завдає з використанням супутникових знімків, наданих американськими компаніями.

Про це пише американський журнал The Atlantic із посиланням на українське військове джерело.

За словами журналістів видання, українська сторона бачить закономірність: супутники роблять знімки місць в Україні на замовлення, їх купують, а через кілька днів або тижнів у сфотографоване місце прилітає крилата ракета. Іноді після цього інший супутник робить додаткові зображення, можливо, для перевірки рівня пошкоджень.

Автори матеріалу зауважують, що іноді збіг — це просто збіг, але підозрілі випадки накопичуються. І оскільки багато компаній, які займаються супутниковими знімками, пропонують список архівних зображень із зазначенням дат та координат, можна переглянути десятки тисяч зображень, зроблених в Україні, і помітити підозрілі закономірності.

У Міноборони України підозрюють, що Росія купує супутникові знімки в США через сторонні компанії, і що ці зображення «можуть бути використані у збройній агресії проти України».

«Замовити зображення у цих компаній простіше, ніж ви думаєте. Застарілі, розмиті зображення можна безкоштовно розміщувати на Картах Google. Свіжі, чіткі зображення того, що ви хочете або не хочете рознести вщент, коштують трохи дорожче, — йдеться у статті. — Компанії пропонують напрочуд швидкі терміни виконання робіт при витратах у кілька тисяч доларів. Більш швидкий цикл обробки і більш висока роздільна здатність підвищують вартість».

Чіткі супутникові знімки таких компаній, як Planet або Maxar, пише The Atlantic, можна купити через сайти-посередники. Обидві компанії надавали зображення українських об’єктів, пізніше уражених російськими ракетами.

Самі ж компанії запевняють, що ретельно перевіряють своїх клієнтів і дотримуються постанови США, яка забороняє транзакції з Росією від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Компанії кажуть, що надають зображення «відповідальним суб’єктам», таким як уряди або державні відомства.

Опитані The Atlantic експерти вважають, що Planet і Maxar не зацікавлені у співпраці з Росією і мають хороші контракти з Міноборони США, проте вони навряд чи здатні дуже ретельно перевіряти замовників знімків — на це потрібен величезний ресурс. На сьогодні ж ситуація така, що знімки високої якості дуже легко замовити через посередників, заплативши суму від $1 000 до $1 200.

Раніше повідомлялось про те, що компанія SpaceX Ілона Маска будує цілу шпигунську мережу з сотень супутників для розвідки США.

Фото: NASA

ms.detector.media