ms.detector.media
Юлія Поліковська
16.02.2024 12:27
У США нейтралізували хакерську ботнет-мережу, яку контролювала російська розвідка
У США нейтралізували хакерську ботнет-мережу, яку контролювала російська розвідка
ФБР зупинило доступ кібершпигунів до понад тисячі зламаних приватних та корпоративних роутерів.

Федеральне бюро розслідувань США з партнерами провели спецоперацію, в результаті якої зруйнували мережу з понад тисячі зламаних роутерів, яку використовували хакери російської розвідки для кібершпигунства. Про це на брифінгу повідомив директор ФБР Крістофер Рей.

«Ми провели санкціоновану судом технічну операцію, щоб відключити російське ГРУ від понад тисячі домашніх і малих корпоративних роутерів, ми зачинили їм двері, позбавивши ГРУ доступу до ботнету, який воно використовувало для проведення кібероперацій проти країн по всьому світу, в тому числі проти Америки і наших союзників у Європі», — розповів він.

У Міністерстві юстиції США акцентували на тому, що в цьому випадку ГРУ поклалося на співпрацю зі злочинним хакерським угрупованням, використавши його шкідливу програму Moobot.

«Кіберзлочинці, які не належать до ГРУ, встановили зловмисне програмне забезпечення Moobot на маршрутизаторах Ubiquiti Edge OS, які все ще використовували загальновідомі паролі адміністратора за замовчуванням. Потім хакери ГРУ використовували зловмисне програмне забезпечення Moobot для встановлення власних сценаріїв і файлів, які перепрофілювали ботнет, перетворивши його на глобальну платформу кібершпигунства», — мовиться у пресрелізі.

«У цьому випадку російські спецслужби звернулися до злочинних угруповань, щоб вони допомогли їм націлитися на домашні та офісні маршрутизатори, але Міністерство юстиції відключило їхню схему. Ми продовжуватимемо знищувати та демонтувати шкідливі кіберінструменти російського уряду, які загрожують безпеці Сполучених Штатів і наших союзників», — заявив генеральний прокурор Меррік Б. Гарленд.

Уточнимо, ботнет — це група зламаних пристроїв, підключених до мережі, які контролюються і використовуються без відома власника для зловмисних цілей.

Фото: умовне / Getty Images

ms.detector.media