ms.detector.media
Юлія Поліковська
17.01.2024 13:35
Український інститут книги представив 20 найуспішніших сайтів з продажу книг
Український інститут книги представив 20 найуспішніших сайтів з продажу книг
Лідером за відвідуваністю за підсумком 2023 року виявився сайт «Книгарні Є».

Фахівці Українського інституту книги проаналізували відвідуваність сайтів, що пропонують продаж книг, і сформували двадцятку найпопулярніших із них серед українських громадян. У першій п’ятірці — сайти «Книгарні Є», Yakaboo, «КСД», видавництва «Ранок» та Kniga.biz.ua, повідомив Український інститут книги.

Згідно з дослідженням «Як читають українці під час повномасштабної війни — 2023» купівля на книжкових сайтах або сайтах видавництв — це другий за популярністю канал придбання книжок. Щоб довідатися, де громадяни найчастіше купують книжки онлайн, фахівці аналізували сайти зі щомісячною відвідуваністю 50 тисяч і більше у період з жовтня по грудень 2023 року. Ранжування провели за сумою часток показників кількості відвідувань та переглянутих сторінок, повідомили в Українському інституті книги.

Найбільш відвідуваними в аналізований період виявилися сайти «Книгарні Є», Yakaboo, «КСД», видавництва «Ранок» та Kniga.biz.ua.

Також простежили, як змінилась динаміка відвідуваності порівняно з початком року.

«Якщо на початку минулого року лідирував сайт Yakaboo, то наразі сайт "Книгарні Є" очолює список і за кількістю відвідувань, і за кількістю переглядів сторінок», — зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, «Бюро економічної безпеки України» викрило схему уникнення оподаткування на продажі українськомовного контенту: у 2023 році компанії не сплатили 1,3 млрд грн ПДВ, користуючись пільгою на поширення українськомовного контенту. При цьому 176 млн грн податкової пільги припало на компанії, для яких не властива реалізація паперових чи електронних книжок.

Виявилося, що найбільшу частку підприємств, які використовували пільгу під час продажу українськомовного контенту, становлять ритейлери побутової техніки, продуктові супермаркети та логістичні компанії. За підрахунками аналітиків БЕБ, тільки 21% компаній, що скористалися пільгою, мають відповідний основний КВЕД та займаються діяльністю, пов’язаною з розповсюдженням подібної продукції.

Фото: Український інститут книги / фейсбук

ms.detector.media