ms.detector.media
Юлія Поліковська
20.11.2023 10:20
Трьох українських дівчат відзначили Міжнародною дитячою премією миру
Трьох українських дівчат відзначили Міжнародною дитячою премією миру
Дівчата розробили два мобільні застосунки для допомоги дітям-біженцям за кордоном.

Міжнародну дитячу премію миру 2023 присудили трьом українським дівчатам: 18-річній Софії Терещенко і 17-річним Анастасії Феськовій та Анастасії Демченко за два мобільні застосунки для дітей-біженців. Церемонія нагородження відбулася 17 листопада в Лондоні, повідомило AFP.

VIDEO: Three Ukrainian teenagers who developed apps to support refugee children fleeing war in their home country and abroad have been awarded the 2023 KidsRights International Children's Peace Prize.

➡️https://t.co/qhUevrqBvH pic.twitter.com/W31Qed7oU9

— AFP News Agency (@AFP) November 18, 2023

«Піонерська робота підлітків із надання підтримки дітям-біженцям, які тікають від війни в їхній рідній країні та по всьому світу, зробила їх маяками надії та справжнім натхненням для інших у всьому світі», — йдеться у заяві голландської організації з прав дитини KidsRights, яка заснувала премію.

Як повідомило The Guardian, дівчат не залишив байдужим репортаж про самотню дитину, яка плаче під час перетину українсько-польського кордону, і це стало поштовхом для спільної роботи.

Перший застосунок — Refee, розроблений для дітей віком від 4 до 11 років, щоб у складній ситуації, коли вони прибувають у нову країну, допомогти їм зрозуміти, де вони перебувають і що робити, щоб задовольнити основні потреби в  їжі, безпеці, житлі.

Другий застосунок — Svity, для молоді віком від 16 років, призначений для того, щоб допомогти адаптуватися в новій країні та налагодити спілкування з дітьми у громадах, що їх приймають.

Отримуючи премію, Анастасія Феськова зазначила: «Дорослим пора відповідати за свої вчинки, які стосуються дітей».

«Ми дуже хочемо, щоб усі діти мали безпечне та спокійне дитинство. Ми розуміємо, що реальність інша.

Ми сподіваємося створити краще майбутнє для дітей, незалежно від того, хто вони і звідки. Нам потрібна ваша підтримка, щоб втілити це в реальність. Нам потрібно, щоб усі ви були відкриті для взаємодії з дітьми з різного походження, дітьми, які живуть у абсолютно чужому середовищі не з їхньої вини», — додала вона.

«Дивовижна ініціатива молодих українських лауреатів Міжнародної дитячої премії миру забезпечує суттєву потребу, але вона також викриває неприємну проблему та закликає уряди захищати дітей-біженців у всьому світі», — сказав, засновник і голова фонду KidsRights Марк Дуллаерт.

Призовий фонд премії KidsRights 2023 становить 100 тис. євро: половина піде на реалізацію проєкту переможців, а решта — на інші ініціативи.

Премія була заснована в 2005 році під час Всесвітнього саміту лауреатів Нобелівської премії миру в Римі, і з того часу вручається лауреатом Нобелівської премії миру щороку. На участь у конкурсі цього року було подано 140 ініціатив.

Нагадаємо, Україна запустила міжнародну інформаційну платформу «Bring Kids Back UA» для повернення депортованих Росією дітей.

На фото — Софія Терещенко, Анастасія Феськова, Анастасія Демченко

Фото: AFP / X

ms.detector.media