ms.detector.media
Юлія Поліковська
23.10.2023 16:50
Для студентів-журналістів проведуть онлайн-навчання з розпізнавання природи пропаганди
Для студентів-журналістів проведуть онлайн-навчання з розпізнавання природи пропаганди
Студенти вивчатимуть методи російської пропаганди та аналізуватимуть актуальні ІПСО.

Для студентів-журналістів 1–2 листопада організовують дводенне онлайн-навчання «Чорно-біла шахівниця пропаганди: від гамбіту до ендшпілю для студентів-журналістів». Про це повідомили в Академії української преси.

«У шахах будь-яка дія чи ситуація вигідна одній стороні і не вигідна іншій. Так само і в медіапросторі. Переможець — це завжди той, хто найкраще підготовлений. Школа медіа і комунікацій АУП пропонує студентам-журналістам навчитися протистояти підступним намірам, які можуть спіткати вас в мережі. Наші спікери підготують вас до медіаграмотного споживання контенту і головне — розкажуть, як протистояти ворожим інформаційним намірам», — повідомили організатори.

Тренінг проводитимуть керівник фактчек-проєкту «БезБрехні» Олександр Гороховський та голова Незалежної Медіа-Профспілки України Сергій Штурхецький.

Участь у ньому безкоштовна, необхідно зареєструватися за посиланням. Відбір здійснюється на конкурсних засадах. Відібраним учасникам надійде запрошення на електронну скриньку не пізніше, ніж за 3 дні до заходу.

В АУП зазначили, що до першого тренінгу, який відбувся 18–19 жовтня, долучилося 50 студентів. У інтерактивній формі вони дізналися, якою «мовою» говорить пропаганда, яка істинна мета розповсюдження фейків, коли штучний інтелект може не тільки допомогти, але й нашкодити, чому ІПСО — це потужна цифрова небезпека.

Про медіаосвітні заходи, які відбуватимуться цього тижня, читайте в публікації «Тиждень медіаграмотності в Україні: бути в тренді».

Як інформував MediaSapiens, 25 жовтня у межах Глобального тижня медіаграмотності вдруге проведуть щорічний національний тест з медіаграмотності, який дає можливість кожному громадянину перевірити власний рівень опірності до інформаційних небезпек, маніпуляцій та пропаганди. Посилання на платформу, де відбуватиметься тестування, буде опубліковане на сайті та в соцмережах проєкту «Фільтра» 24 жовтня.

На фото — анонс онлайн-навчання для студентів-журналістів

Фото: АУП

ms.detector.media