ms.detector.media
Юлія Поліковська
15.09.2023 15:45
Українські розробники запустили платформу для розпізнавання фейків та дезінформації
Українські розробники запустили платформу для розпізнавання фейків та дезінформації
Проєкт протестували в межах defense-tech-кластера Brave1.

Українські розробники створили платформу Mantis Analytics, яка за допомогою штучного інтелекту виявляє фейкову інформацію  та дезінформацію в онлайн-медіа та соцмережах. Mantis у режимі реального часу обробляє тисячі повідомлень та гігабайти даних, а потім представляє дані на інтерактивній карті, повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Дані допомагають ефективніше протидіяти дезінформації й ворожій пропаганді. Адже кожен може побачити, як росіяни поширюють фейки та обмінюються інформацією», — зауважив він.

За словами міністра, цей волонтерський проєкт протестували в межах defense-tech-кластера Brave1.

Mantis Analytics заснували Максим Терещенко, Остап Вихопень та Антон Тарасюк. У команді зараз понад 10 людей.

«Все почалося з волонтерської ініціативи. В березні 2022 року всі намагалися придумати, чим допомогти. Було безліч різних чатів, де люди кооперуватися, щоб щось робити. Рекламщики сиділи в чаті, журналісти сиділи в чаті, і звісно AI-комʼюніті сиділо в чаті. В одному з таких чатів серед AI, ML, NLP спеціалістів виникла ідея зробити інструмент, який би допоміг аналізувати інформаційне поле, щоб мати змогу з усієї тої інформації, яка тоді неслася і несеться сьогодні, витягувати важливі дані, які допоможуть зрозуміти, де правда, а де — брехня, що кажуть вороги, та як протидіяти їм найкращим чином», — розповів Антон Тарасюк в коментарі AIN.ua.

За його словами, зараз стартап спілкується з інвестфондами для подальшого розвитку проєкту.

Наразі працює перша версія MVP (мінімально життєздатний продукт. – Ред.) Mantis Analytics, якою в тестовому режимі вже користується частина клієнтів. Наприкінці вересня компанія планує запустити другу версію MVP, в якій буде значно розширений набір функцій. Наступною буде вже продакшн-версія.

Надалі планується продавати підписку на платформу. Компанія не планує закривати волонтерські проєкти, бо допомагати державі захищати когнітивну безпеку є частиною місії стартапу.

Нагадаємо, у травні державний секретар США Ентоні Блінкен розповів, що у США застосовують систему на основі штучного інтелекту для виявлення та збору російської дезінформації в інтернеті.

Фото: платформа Mantis Analytics, Михайло Федоров / телеграм

ms.detector.media