ms.detector.media
Юлія Поліковська
31.08.2023 14:50
У Саудівській Аравії учителя-пенсіонера засудили до страти за пости у твітері
У Саудівській Аравії учителя-пенсіонера засудили до страти за пости у твітері
Human Rights Watch закликала владу Саудівської Аравії скасувати смертний вирок, вказуючи, що він лише мирно висловлював свою думку в інтернеті.

Суд Саудівської Аравії засудив до страти 54-річного пенсіонера Мухаммада аль-Гамді за пости в соцмережі «Twitter», яку нещодавно перейменували на «X». Про це повідомила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

Вирок, як з'ясували правозахисники, було винесено 10 липня 2023 року. Аль-Гамді до винесення вироку рік перебував під арештом. 11 червня 2022 року його затримали в Мецці, помістили в одиночну камеру, постійно допитували і не давали можливості скористатися послугами адвоката. З адвокатом, за даними Human Rights Watch, аль-Гамді зустрівся безпосередньо перед судом.

Суд оголосив колишнього вчителя винним за низкою звинувачень, включаючи образу короля та наслідного принца. Вирок про смертну кару було винесено на підставі твітів, ретвітів та активності аль-Гамді в ютубі. При цьому в колишнього вчителя у твітері було всього вісім підписників, і публікував він переважно ретвіти, а не створював самостійні дописи.

Брат Мухаммада аль-Гамді — Саїд бін Нассер аль-Гамді — опозиціонер, який живе у вигнанні у Великій Британії. Він вважає, що кримінальне переслідування брата пов'язане насамперед з тим, що він його родич.

Human Rights Watch зазначила, що влада Саудівської Аравії в останні роки все частіше переслідує членів сімей опозиціонерів і дисидентів, які живуть за кордоном, намагаючись змусити їх повернутися до країни.

Human Rights Watch закликала владу Саудівської Аравії скасувати смертний вирок Мухаммаду аль-Гамді, вказуючи, що він лише мирно висловлював свою думку в інтернеті.

Нагадаємо, торік влада Саудівської Аравії засудила Нуру бінт Саїд аль-Кахтані до 45 років ув’язнення після того, як спеціалізований кримінальний суд визнав її винною у «порушенні громадського порядку за допомогою соціальних медіа». 

Фото: Human Rights Watch

ms.detector.media