ms.detector.media
Юлія Поліковська
31.08.2023 12:40
Міносвіти затвердило програму для школярів, які навчаються за кордоном: тільки предмети українознавчого компонента
Міносвіти затвердило програму для школярів, які навчаються за кордоном: тільки предмети українознавчого компонента
Дітям тимчасових переселенців, які навчаються в освітніх закладах за кордоном, і продовжують здобувати українську освіту дистанційно, зменшують навантаження.

Міністерство освіти і науки затвердило типову освітню програму для українських школярів, які перебувають за кордоном і навчаються в місцевих навчальних закладах та продовжують здобувати українську освіту дистанційно. Вона передбачає вивчення предметів українознавчого компонента, повідомила пресслужба Міносвіти.

«Ця програма є частиною плану МОН щодо зменшення навчального навантаження на українських дітей за кордоном. Адже чимало з них навчається в місцевих школах, продовжуючи здобувати українську освіту дистанційно», — зазначено у повідомленні.

Зазначено, що відповідно до цієї освітньої моделі, учні за кордоном зможуть складати для річного оцінювання тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах. За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи.

Згідно з підрахунками МОН України, на кінець минулого року за кордоном перебували приблизно 500 тисяч українських дітей шкільного віку.

«Кожна дитина важлива для держави. Ми розуміємо, що за кордоном діти, як правило, зобов'язані відвідувати місцеву школу. Тож навчання ще й в українському закладі може бути складним через подвійне навантаження для дитини. Щоб уникнути цього, але зберегти українським дітям зв'язок з рідною країною, ми створили цю освітню програму, яка передбачає вивчення лише українського компонента — мови, літератури, історії та інших предметів, які не вивчають у закордонних школах», — зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Нагадаємо, як повідомляв заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків, новий навчальний рік планують розпочати в очному або змішаному форматі у 80–85% шкіл.

Фото: МОН України

ms.detector.media