ms.detector.media
Юлія Поліковська
14.08.2023 15:35
У проєкті з медіаграмотності «Фільтр» дискутували, чи доречні «щасливі» фото в соцмережах в умовах війни
У проєкті з медіаграмотності «Фільтр» дискутували, чи доречні «щасливі» фото в соцмережах в умовах війни
Практикуючий психолог дав поради щодо контенту, який доцільно і недоцільно публікувати в соцмережах під час війни.

Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» поспілкувався з психологом Артемом Кордоном про те, яким контентом доцільно ділитися в соцмережах в умовах повномасштабної війни та чи варто зараз публікувати фото, які відображають щасливі моменти в житті.

«Є дні, коли недоречно публікувати щасливий контент, особливо в час, коли в країні чергова страшна ракетна атака та є постраждалі. У ці дні краще утриматися від подібних публікацій, адже значна частина українців переживає великий стрес та горе, їм потрібна підтримка», зазначив Артем Кордон.

Водночас, за словами фахівця, у час війни надважливо тримати себе в ресурсі.

«Якщо у вас є запит ділитися життям — діліться, але думайте й про оточуючих, не ображайте їхні почуття. Наприклад, фото чи відео з вечірок можуть засмутити тих, чиї рідні нині на передовій», сказав він.

За його словами, якщо публікації мирного життя в соцмережах викликають негатив та роздратування, то це чимало говорить і про стан реципієнта.

«У соцмережах ви маєте змогу обирати, за ким слідкувати, а за ким ні. Тож якщо для вас є недоречний певний тип контенту, якщо він викликає роздратування — просто не слідкуйте за цією людиною», зазначив він.

Також Артем Кордон порекомендував використовувати соцмережі як канал комунікації про війну в Україні.

«Нікому так сильно не потрібна перемога, як нам самим, українцям. Тому ми повинні інформувати іноземців про жахливі дії росії щодо нашої країни»,  додав він.

За інформацією «Фільтра», Артем Кордон спеціалізується в методі транзакційного аналізу та наразі завершує отримання кваліфікації для роботи з військовими та їхніми сім’ями.

Нагадаємо, для родин військових розробили буклет про те, яку інформацію щодо свого захисника/-ці потрібно знати, до кого звертатися в кризових ситуаціях тощо. Його можна взяти в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також у місцевих ЦНАПах. Електронний варіант доступний через зчитування QR-коду на сайті Міністерства оборони.

Фото: Pixabay

ms.detector.media