ms.detector.media
Юлія Поліковська
11.08.2023 14:32
Понад 60% респондентів не підтримують проведення дистанційного навчання в українських школах через війну
Понад 60% респондентів не підтримують проведення дистанційного навчання в українських школах через війну
93,5% опитаних вважають, що очне навчання має бути лише в тих школах, де є надійні укриття для всіх дітей і вчителів.

63,4% респондентів не підтримують проведення дистанційного навчання в українських школах у зв'язку з війною. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Зокрема, на запитання, як респонденти, які проживають разом зі своїми дітьми чи онуками, що навчаються у школі, ставляться до проведення дистанційного навчання у школах у зв'язку з війною, 15,4% відповіли, що повністю підтримують, 18,9% —  скоріше підтримують, 21% —  скоріше не підтримують, 42,4% —  категорично не підтримують, а 2,3% вагалися з відповіддю на запитання.

На запитання, чи є в школі, де навчаються діти або онуки респондентів, безпечне й обладнане укриття на випадок повітряної тривоги або артобстрілу, 61,8% відповіли ствердно, 30,9% відповіли «ні», а 7,3% не змогли відповісти.

93,5% опитаних вважають, що очне навчання має бути лише в тих школах, де є надійні укриття для всіх дітей і вчителів.

Уточнимо, всеукраїнське опитування було проведене в період із 3 до 17 липня 2023 року. Загалом методом face-to-face було опитано 2011 респондентів віком від 18 років, які проживали на контрольованій Україною території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей та в Києві. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,8%.

Нагадаємо, за інформацією заступника міністра освіти і науки України Андрія Сташківа, новий навчальний рік планують розпочати в очному або змішаному форматі у 80–85% шкіл в Україні. Їх загалом на 10% більше, ніж станом на кінець попереднього навчального року. При цьому остаточно визначати формат навчання кожної окремої школи в новому навчальному році уповноважені обласні військові адміністрації разом із засновниками шкіл.

Сташків також повідомив, що 500 шкіл матимуть нові укриття, облаштовані за рахунок державних субвенцій.

Фото: Фонд «Демократичні ініціативи», Unsplash

ms.detector.media