ms.detector.media
Валерія Буняк
01.07.2023 13:15
Масові заворушення у Франції: Макрон звинуватив соціальні мережі в розпалюванні насильства
Масові заворушення у Франції: Макрон звинуватив соціальні мережі в розпалюванні насильства
Президент Франції закликав технологічні компанії видаляти насильницький контент і надати інформацію про протестувальників, які використовують соцмережі для розпалювання заворушень.

Президент Франції Емманюель Макрон закликав соціальні мережі до більшої відповідальності на тлі масштабних заворушень, які нещодавно спричинила загибель 17-річного підлітка від рук поліцейського. Про це повідомило Politico, передає «Європейська правда».

Кілька днів тому 17-річного хлопця-водія застрелив працівник поліції під час дорожнього контролю, що спричинило масштабні протести в країні. Внаслідок цього постраждали майже 500 будівель, було спалено 2000 автомобілів. Понад 800 осіб були затримані.

Президент Франції  заявив, що «насильницькі зібрання», пов’язані із загибеллю підлітка, та «своєрідна імітація насильства» організовувались у соціальних мережах. Макрон також звинуватив молодь, яка брала участь у заворушеннях, у відірваності від реальності. За його словами, вона «живе у відеоіграх, які їх сп'янили».

Глава держави закликав технологічні компанії видаляти насильницький контент і надати правоохоронним органам інформацію про протестувальників, які використовують соцмережі для заклику до заворушень.

«Я очікую, що ці платформи будуть відповідальними», — сказав Макрон.

За даними дослідження французького телеканалу BFMTV, деякі соцмережі, зокрема TikTok, просували відео з хештегами, пов’язаними з насильницькими акціями. У поліції також підтвердили, що протести координували через месенджери, як-от WhatsApp і Telegram.

Нагадаємо, у березні французький уряд заявив про намір представити план регулювання комерційної діяльності впливових осіб у соціальних мережах, тобто інфлюенсерів. Їхню діяльність оцінюватимуть за тими ж підходами, що й традиційні медіа.

Фото: Faces Of The World / Flickr

ms.detector.media