ms.detector.media
Марина Баранівська
29.05.2023 16:09
Росіяни продовжують виробляти бойові дрони, використовуючи продукцію Intel, Taoglas та інших американських компаній, — ЗМІ
Росіяни продовжують виробляти бойові дрони, використовуючи продукцію Intel, Taoglas та інших американських компаній, — ЗМІ
Про це свідчать результати аналізу російських дронів несерійного виробництва, які затрофеїли українські військові.

Росіяни все ще використовують компоненти американських виробників, зокрема Intel і Taoglas, виробляючи бойові дрони. Про це пише AIN.ua з посиланням на допис у телеграм-каналі DС8044 Kyiv, де розміщено фото російського дрона несерійного виробництва, який затрофеїли українські військові.  

Видання нагадує, що в червні 2022 року стало відомо, що в різних видах російського озброєння використані чипи та елементи, вироблені американськими компаніями, зокрема Intel, Analog Devices, Texas Instruments і Onsemi.

Нинішні фотографії російського дрона, які опублікували українські захисники, свідчать про те, що за рік ситуація не змінилась, а в росіян усе ще є можливість використовувати західні технології для здійснення воєнної агресії проти України.

«На фотографіях видно продукт американської компанії Intel — Neural Compute Stick 2, який з опису виробника, дозволяє "розгорнути систему комп’ютерного зору (наприклад, систему розпізнавання жестів на дронах або промислових роботах), а також системи штучного інтелекту на різних прототипах і IoT-пристроях".

Крім того, росіяни використовують патч-антену GP.1575.15.4.B.02 GPS/GALILEO виробництва американської Taoglas (або її аналог від того ж виробника) та одноплатний комп’ютер Raspberry Pi, розроблений британським фондом Raspberry Pi Foundation», — ідеться в публікації AIN.ua.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року США та інші західні країни заборонили продаж мікросхем російським військовим покупцям. Також були введені обмеження на продаж мікросхем іншим російським покупцям, щоб запобігти доступу збройних сил країни-агресора до західних технологій.

Проте Росія налагодила «паралельний імпорт», коли чипи офіційно закуповує не сама РФ, а її сусіди, зауважує видання у своїй публікації. Так, протягом лише першої половини 2022 року експорт смартфонів із Казахстану в РФ зріс у 2 100 разів, мікропроцесорів та контролерів — у 121 раз.

Нагадаємо, раніше Media Sapiens писав, що фотографії збитих російських дронів, на яких видно їхні номери, допомагають ворогу корегувати маршрути для атаки.

Фото: телеграм-канал DС8044 Kyiv

ms.detector.media