ms.detector.media
Юлія Поліковська
03.04.2023 14:35
У «Дії» запустили цифровий підпис для європейських контрактів
У «Дії» запустили цифровий підпис для європейських контрактів
Українських підприємців закликають тестувати нову послугу.

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування Дія.Підпису-EU, за допомогою якого можна підписувати документи та контракти, які матимуть юридичну силу і в Україні, і в державах Євросоюзу.

«Відтепер Дія.Підпис відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. Ним можна підписувати документи чи контракти, які дійсні як в Україні, так і в країнах ЄС. Поки що скористатися Дія.Підписом-EU можна на двох платформах, а пізніше функціонал масштабують і на інші», — йдеться в повідомленні пресслужби Мінцифри.

У міністерстві уточнили, що раніше контрагенти в ЄС не могли перевірити український електронний підпис через відсутність технологічної сумісності. Але нещодавно Європейська комісія оприлюднила перелік країн, що ввійшли до спеціального списку TC AdES LOTL. Україна стала першою державою, яка потрапила до цього переліку.

«Дія.Підпис-EU має юридичну силу, і його можуть приймати в суді, незважаючи на те, що він не є кваліфікованим електронним підписом у ЄС», — йдеться у повідомленні.

Відтак у застосунку «Дія» розпочато бета-тестування нової послуги. Наразі новим Дія.Підписом-EU можна скористатися на двох платформах: ID.GOV.UA (ICEI) та у сервісі документообігу «Вчасно». У подальшому його поширять і на інші платформи.

«Працює все дуже просто. Оновлюєте Дію до останньої версії — і застосунок автоматично створює два варіанти підпису. За українським стандартом (ДСТУ) та міжнародним (ECDSA). Один клік очима, біометрія обличчя звіряється з біометрією в реєстрі — і ви укладаєте онлайн-контракт з іноземними партнерами, підписуєте заяву тощо», — пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Федоров пообіцяв, що пізніше масштабуєють функціонал і на інші платформи. Але протестувати новий підпис українці можуть вже зараз.

За його словами, взаємне визнання електронних підписів з ЄС є дуже важливою частиною цифрової євроінтеграції України.

Нагадаємо, 1 квітня в Україні набув чинності закон про електронне резидентство, який дозволяє іноземцям ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в держбюджет нашої країни.

Фото: thedigital.gov.ua

ms.detector.media