ms.detector.media
Валерія Буняк
25.03.2023 16:35
В «Укренерго» попросили українців не долучатися до акції «Година Землі»
В «Укренерго» попросили українців не долучатися до акції «Година Землі»
Одночасне вимкнення світла багатьма людьми, особливо у великих обласних центрах, може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Це спричинить навантаження на енергосистему країни.

У компанії «Укренерго» просять країнців не долучатися до акції «Година Землі» 25 березня, адже це може нашкодити енергосистемі.

«Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до "Години Землі" і в певний час масово вимкнути світло — це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі! На щастя, українці і в попередні роки не дуже підтримували цю ініціативу, яка насправді шкідлива і єдине, що чого призводить — це до додаткової роботи диспетчерам», — попереджає пресслужба «Укренерго».

У компанії пояснили, що одночасне вимкнення світла багатьма людьми, особливо у великих обласних центрах, може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Через це диспетчер буде змушений відключати енергоблоки, які працюють.

«Це погано навіть в мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів Росії. Різке виключення, а потім включення, коли "Година Землі" завершиться, буде зайвим навантаженням не на користь надійності енергосистеми», — розповіли енергетики.

Натомість «Укренерго» радить щодня ощадливо використовувати електроенергію у пікові ранкові та вечірні години, не вмикати одночасно багато потужних приладів, а вмикати їх у нічні години. 

Нагадаємо, раніше очільник Міненерго заявив, що Україна виходить з опалювального сезону з профіцитом потужності.

Незважаючи на руйнування, які завдала Росія енергетичній інфраструктурі від жовтня минулого року, українські енергетики змогли зберегти енергосистему цілісною та забезпечити основні потреби об’єктів критичної інфраструктури.

З 10 жовтня 2022 року Росія почала цілеспрямований масований обстріл української енергетичної інфраструктури. Удари ракет і дронів спрямовані на пошкодження електростанцій та ліній електропередач. Загалом від жовтня ворог здійснив 31 ракетну атаку по українських об'єктах енергетичної інфраструктури.

Фото: Мар'ян Павлик / «Радіо Свобода»

ms.detector.media