ms.detector.media
Марина Баранівська
27.01.2023 13:39
У Нідерландах держслужбовцям радять не користуватися TikТok — Politico
У Нідерландах держслужбовцям радять не користуватися TikТok — Politico
За даними видання Politico, у Нідерландах застосунком користуються близько 3,5 мільйонів людей.

Державним службовцям у Нідерландах радять не користуватися китайським застосунком TikТok, доки компанія не внесе зміни у свою політику щодо захисту даних. Про це пише hromadske із посиланням на публікацію Politico.

За словами речника Міністерства загальних справ Нідерландів, не йдеться про вимогу видалити ТікТок із власних телефонів, рекомендація стосувалася урядової комунікації. 

Також прессекретар додав, що складно оцінити, наскільки суворо урядові служби дотримуються порад, оскільки Міністерство не контролює використання додатка окремими службами. 

Представники нідерландського уряду повідомили Politico, що нідерландські міністерства та відомства здебільшого дотримуються рекомендацій та припинили службову комунікацію та рекламу на платформі.

За даними видання, у Нідерландах застосунком користуються близько 3,5 мільйонів людей.

У своїй публікації hromadske нагадує, що на початку листопада 2022-го компанія TikTok визнала, що деякі її співробітники в Китаї мали доступ до даних європейських користувачів. Тоді Міністерство загальних справ Нідерландів вперше порадило уряду припинити використовувати ТікТок.

Одним із найбільш рішучих критиків ТікТок у Європі є президент Франції Емманюель Макрон. За його словами, застосунок є «оманливо невинним» і сприяє поширенню російської дезінформації.

Нагадаємо, у грудні 2022-го Палата представників США заборонила використовувати TikTok на офіційних пристроях. У 2020 році колишній президент Сполучених Штатів Дональд Трамп намагався заборонити новим користувачам в Америці завантажувати WeChat і TikTok. Але програв серію судових проваджень.

Також «Media Sapiens» писав про те, що дослідники компанії NewsGuard, яка стежить за дезінформацією у соцмережах, виявили, що майже 1 із 5 відео, автоматично запропонованих TikTok, містило дезінформацію. 

Фото: Solen Feyissa / Flickr

ms.detector.media