ms.detector.media
28.09.2022 14:32
Голосові помічники можуть негативно вплинути на розвиток дитини
Голосові помічники можуть негативно вплинути на розвиток дитини
Стрімке зростання кількості розумних пристроїв із голосовим керуванням, зокрема Google Home, Amazon Alexa та Siri від Apple, спонукало дослідників оцінити довгострокові наслідки їх використання.

Розумні пристрої з голосовим керуванням можуть негативно вплинути на когнітивний і соціальний розвиток дітей. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на нове дослідження вчених Кембриджського університету, що було опубліковано в журналі Archives of Disease in Childhood. 

Дослідники зазначають, що в багатьох випадках використання розумних пристроїв може бути корисним для дітей. Зокрема, голосові помічники можуть виступати як «товариші по читанню», щоб сприяти покращенню навичок читання, і як «партнери» в розмові, щоб допомагати дітям вдосконалювати навички спілкування, виправляючи словесні помилки. Але водночас дослідники з Кембриджського університету отримали дані, які свідчать про те, що діти надмірно антропоморфізують цифрові пристрої, тобто приписують пристроям людські характеристики та поведінку. Це може спровокувати «неадекватні психічні реакції», а також перешкодити соціальним контактам та навчанню.

«Взаємодія з такими пристроями на вирішальному етапі соціального та емоційного розвитку може мати довгострокові наслідки для емпатії, співчуття та критичного мислення дітей», — попереджають вчені та закликають терміново провести додаткові дослідження, щоб детальніше вивчити вплив голосових помічників на молодь.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що у ЄС розслідують, чи сприяють Alexa, Siri та інші голосові помічники нечесній конкуренції.

Фото: ambiq.com

ms.detector.media