ms.detector.media
Дмитро Золотухін
Представники StopFake, Фото: Діана Поладова
07.07.2014 00:00
Відбулося нагородження переможців конкурсу «Інформаційні війни: причини, наслідки, протидія»
У Києві оголосили переможців та вручили нагороди конкурсу «Інформаційні війни: причини, наслідки, протидія». Церемонія відбулася 4 липня в рамках семінару «Безпека журналіста під час роботи у зоні конфлікту», організованого ГО «Телекритика».

Спільнота StopFake, що з 2 березня спростовує неправдиву інформацію, поширювану російськими ЗМІ, була удостоєна спеціальної номінації конкурсу – «За наполегливість у пошуках (не)правди». Редакція сайту отримала приз у розмірі 1500 грн.

На фото: представники спільноти StopFake.org.

Першу премію отримав заступник головного редактора тижневика «Улица Заречная» Дмитро Єгоров за матеріал «Почему Путин выигрывает? Почему Путин проиграет?». Під час своєї промови переможець сказав: «Путін має бути скинутий!». Аудиторія на це відповіла оплесками. Як нагороду Дмитро Єгоров отримав 4000 гривень та додаткове замовлення на 2000 грн.

Друге місце посів засновник проекту Razvedka.in.ua, незалежний експерт з питань конкурентної розвідки Дмитро Золотухін. Його відзначили за матеріал «Информационные войны, или Как выйти победителем в эпоху дезинформации», підготовлений для видання «Стратегии». Автору вручили 3000 грн та додаткове замовлення на 2000 грн.

На фото: Дмитро Золотухін

Третє місце розділили між собою дві номіновані роботи: Андрія Тимофіюка «Крах концепции "младшего брата"», що була написана для блогу  radagor.livejournal.com, та спільний матеріал Тетяни Нехай і Дмитра Єгорова «Нелогичные пули информационной войны» для тижневика «Улица Заречная». Останній матеріал присвячений вивченню того, як логічні помилки та пастки стають зброєю інформаційних війн. Призери отримали премії по 2000 грн та додаткові замовлення по 2000 грн.

Як «Вибір редакції» були відзначені три матеріали-фіналісти: стаття журналіста Олександра Галяса «Главное наше оружие» для газети «Порто Франко», матеріал Анни Свентах «ТБ-відповідальність» для газети «День», а також  матеріал київського блогера Андрія Тимофіюка «Ложь Первого канала: cпиленные деревья на Майдане» для блогу radagor.livejournal.com. Авторів нагородили грошовими преміями по 2000 грн.

На фото: Олександр Галяс

Найкращою студентською роботою став матеріал Тараса Новака «Крим: хроніки інформаційної війни» для інтернет-видання «Медиакритика». Переможцю вручили 1000 грн. Та додаткове замовлення на 2000 грн.

Загалом у конкурсі взяли участь 56 матеріалів українських та російських журналістів. До складу журі увійшли: Оксана Романюк (виконавчий директор Інституту масової інформації), Андрій Куликов (журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, медіаексперт, медіатренер), Діана Дуцик (викладач Могилянської школи журналістики, головний редактор сайту MediaSapiens (ГО «Телекритика»)), Сергій Гайдай (політтехнолог, директор зі стратегічного планування соціально-інжинірингового агентства Гайдай.Ком).

ms.detector.media