ms.detector.media
19.09.2022 20:09
Олександр Педан порадив дізнаватися про фейки не з пропаганди, а з подкасту «Русскій фейк, іді на ***!»
Олександр Педан порадив дізнаватися про фейки не з пропаганди, а з подкасту «Русскій фейк, іді на ***!»
«Ми наближаємо нашу перемогу навіть тоді, коли пояснюємо мамі на кухні чи сусіду в під'їзді, що інформація може бути неправдивою і не варто всьому вірити», – вважає ведучий.

Телеведучий Олександр Педан закликав на своїй сторінці в інстаграмі критично сприймати російську дезінформацію. 

Він порадив бути особливо уважними у випадку з темами, які стосуються широкої аудиторії. «Наприклад, про те, що з України вивезуть все зерно і буде голод, або що усіх жінок мобілізують», – навів приклад Педан.

Ведучий переконаний: мета дезінформації – тримати нас у страху. Всі новини треба перевіряти, особливо ті, що здаються підозрілими або в яких недостатньо інформації, нагадав він.

Не треба довіряти кожному виданню, треба довіряти авторитетним джерелам – органам влади або визнаним фактчекерам, які перевіряють гучні заяви на достовірність. «Зокрема, я хотів би порадити вам слухати подкаст "Детектора медіа"», – сказав Олександр Педан.

Раніше слухати подкаст Вадима Міського порадив Валерій Харчишин та запросив голосувати за нього на конкурсі «Слушно», який триває на платформі Megogo. «Нехай якісного україномовного контенту буде більше!», – закликав він.

Як ми вже повідомляли, в категорії «Журналістські розслідування» змагаються подкаст програмного директора «Детектора медіа» Вадима Міського «Русскій фейк, іді на ***!», а в категорії «Про історію й суспільство» – подкаст журналістки «ДМ» Ольги Білоусенко «Воєнна (не)рівність». Запрошуємо долучатись до голосування.

Нагадаємо, з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну «Детектор медіа» запустив подкаст Вадима Міського з розвінчуванням російських фейків «Русскій фейк, іді на***!». Протягом перших 100 днів великої війни подкаст виходив щоденно, а зараз нові епізоди з'являються щобудня. Він звучить о 19:50 та 07:50 на «Українському радіо». Радіоплатформа суспільного мовника України веде головний радійний інформаційний марафон від того часу, коли в Україні було запроваджено воєнний стан. Слухати цей марафон можна на всій території України, зокрема й у тих районах, які перебувають під тимчасовим контролем росіян і де вплив їхньої дезінформації є особливо відчутним. 

ms.detector.media