ms.detector.media
05.08.2022 08:47
МВС розробило мобільний застосунок для жертв насильства
МВС розробило мобільний застосунок для жертв насильства
За допомогою нового інструменту жінка, яка перебуває під загрозою домашнього або гендерно зумовленого насильства, може оперативно та непомітно для зловмисника викликати поліцію.

Міністерство внутрішніх справ України презентувало мобільний застосунок для реагування на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства. Про це повідомляє пресслужба МВС. Програма дає можливість постраждалій особі отримати допомогу без телефонного дзвінка, не привертаючи увагу кривдника.

«Дзвінок на 102 може стати додатковим тригером для кривдника. Ми прагнемо максимально убезпечити постраждалу, зробити допомогу доступною. Основна мета застосунку – надати постраждалим, найчастіше жінкам, можливість звернутися за допомогою без дзвінка на 102, без необхідності говорити вголос з оператором, без необхідності шукати інформацію в інтернеті. Безпечно і швидко», — розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

Ресурс містить корисну інформацію про види насильства, карту з доступними службами допомоги поряд і, головне, кнопку виклику поліції. Кнопка має вигляд нейтральної іконки на екрані смартфона. В момент небезпеки її потрібно затиснути на 2 секунди, щоб поліція визначила місцеперебування жертви через геолокацію і прибула вчасно.

Застосунок уже працює, він доступний для звантаження у Google Play та App Store, але його назву публічно не повідомляють, щоб не привертати увагу аб’юзерів. Ті, хто потерпає від насильства, можуть отримати інформацію та завантажити програму, зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку «Розірви коло» у Facebook. Розробники зазначають, що зовнішній вигляд і функціонал застосунку будуть час від часу змінюватися задля безпеки.

Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що у порівнянні із 2020 роком у 2021-му в Україні на 47% зросла кількість звернень щодо домашнього насильства. Наприклад, за вісім місяців 2021 року до поліції на домашнє насильство поскаржилися стільки ж людей, як за весь 2019 рік — 209 тисяч. 90% звернень — від жінок. Така кількість звернень може свідчити, що через обговорення цієї проблеми в медіа та прогрес у роботі поліції з потерпілими вони частіше звертаються по допомогу до правоохоронців. Для того, щоби держава могла в рази якісніше та ефективніше допомагати постраждалим, Україна ратіфікувала Стамбульську конвенцію.  

Фото: Розірви коло

ms.detector.media