ms.detector.media
MediaSapiens
14.04.2022 10:30
Google AdSense призупинив монетизацію контенту, який заперечує війну в Україні
Google AdSense призупинив монетизацію контенту, який заперечує війну в Україні

Компанія Google повідомила, що її рекламний сервіс AdSense призупинив монетизацію контенту, який заперечує або виправдовує війну в Україні.

Google розіслав електронні листи користувачам платформи з попередженням про нову політику щодо контенту про війну в Україні та розширення поточної політики монетизації.

«Через війну в Україні ми припинимо монетизацію контенту, який використовує, заперечує чи виправдовує війну. … Зупинка монетизації цього контенту включає, але не обмежується твердженнями, які мають на увазі, що жертви несуть відповідальність за свою власну трагедію або аналогічні випадки звинувачення жертв, такі як твердження, що "Україна вчиняє геноцид або навмисно нападає на своїх власних громадян"», — йдеться в повідомленні.

Як пояснюють у SEJ, політика AdSense — це угода, а тому видавець повинен дотримуватися правил, викладених у програмі. Якщо вони продовжать публікувати контент, який порушує політику Google, то повинні будуть видалити Google AdSense з тих сторінок. Ба більше, видавці також мають уважніше стежити за коментарями та форумами на їхніх платформах. Якщо контент порушуватиме ці правила, Google може як зупинити монетизацію, так і видалити обліковий запис видавця на AdSense.

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну компанія Google оголосила про вимкнення монетизації ютуб-каналів для мешканців Росії. Лише через це рішення російські блогери та медіакомпанії, які заробляли на інтегрованій рекламі в ютубі, втрачатимуть близько 100 мільйонів доларів щомісяця. Окрім цього, блогери з інших країн, які мали аудиторію в Росії, не зможуть заробляти на російському ринку — це може суттєво вплинути на контент блогерів, особливо в Україні. Google у співпраці з МВС України також розпочав проєкт з оцифрування наслідків російського вторгнення у зруйнованих містах України.

ms.detector.media