ms.detector.media
MediaSapiens
05.04.2022 11:53
Латвію атакували хакери з російського угруповання Armagedon
Латвію атакували хакери з російського угруповання Armagedon
Раніше ці хакери атакували державні органи України.

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA 5 квітня повідомила, що хакери російського угруповання Armagedon атакували державний орган Латвії.

«Наприкінці березня 2022 року Урядовою командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA виявлено декілька RAR-архівів з іменами "Assistance.rar", "Necessary_military_assistance.rar". Кожен з таких архівів містив шкідливі файли-ярлики з назвами "List of necessary things for the provision of military humanitarian assistance to Ukraine.lnk", "Providing military humanitarian assistance to Ukraine.lnk". Крім того, з'ясовано, що способом доставки були електронні листи з посиланнями на згадані RAR-архіви», — розповіли в CERT-UA.

Нагадаємо, у березні 2021 року Служба безпеки України заблокувала масштабну кібератаку угрупування «Armagedon». Тоді СБУ пов'язала хакерське угруповання з ФСБ Російської Федерації. Атаку на урядові сайти України організувало угруповання «Armagedon» для того, аби отримати доступ до секретних даних вищих органів державної влади. 4 листопада 2021 року СБУ повідомила, що встановила хакерів російського угруповання Armagedon, яке здійснило понад п’ять тисяч кібератак на державні органи та об’єкти критичної інфраструктури України. Ними виявилися офіцери Федеральної служби безпеки Росії. У СБУ уточнили, що основними цілями хакерів були контроль над об’єктами критичної інфраструктури, викрадення та збір розвідувальних даних, проведення акцій інформаційно-психологічного впливу та блокування інформаційних систем. За даними спецслужби, Armagedon — це спеціальний проєкт, який «працював» по Україні та координувався 18-м Центром інформаційної безпеки ФСБ Росії в Москві. Пізніше ще трьом колишнім оперативникам СБУ в Криму, а нині офіцерам ФСБ Росії з російського хакерського угруповання Armagedon заочно оголосили підозру в державній зраді.

Фото: unsplash

ms.detector.media