ms.detector.media
MediaSapiens
04.03.2022 22:15
Українцям розсилають фішингові листи нібито від Ukr.net — Держспецзв'язку
Українцям розсилають фішингові листи нібито від Ukr.net — Держспецзв'язку
Листи надходять з поштової скриньки muthuprakash.b@tvsrubber.com.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації 4 березня попередила, що українцям розсилають фішингові листи нібито від Ukr.net з темою «Увага».

«Листи начебто пересилаються від ukr.net, але насправді шлються з поштової скриньки muthuprakash.b@tvsrubber.com з темою "Увага" і містять інформацію про те, що до пошти начебто "зафіксіксіровалі" спроби входу з ІР-адреси в Донецьку і потрібно негайно змінити пароль за посиланням. Після переходу за посиланням та введення паролю він потрапляє до зловмисників. Таким чином вони отримують доступ до електронних скриньок громадян України», — йдеться в повідомленні.

У Держспецзв'язку рекомендували користувачам, які ввели пароль на фішінговому сайті, негайно його замінити пароль, а також — написати на пошту CERT-UA (cert@cert.gov.ua) для подальшого аналізу.

Раніше у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації повідомили про масові фішингові листи, які надходять на email-адреси українських сервісів i.ua та meta.ua. У Держспецзв’язку додають, що атаки вчиняються так званою групою UNC1151, котра розташована в Мінську. До її складу входять кадрові офіцери Міністерства оборони Республіки Білорусь. З 28 лютого працівникам державних органів та громадянам України розсилають фішингові «листи справедливості» зі шкідливим програмним забезпеченням.

Фото: Держспецзв'язку, Ukr.net 

ms.detector.media