ms.detector.media
21.02.2022 09:00
РосЗМІ та бойовики поширили фейк про замінування мосту на Луганщині, яким людей вивозили до Росії
РосЗМІ та бойовики поширили фейк про замінування мосту на Луганщині, яким людей вивозили до Росії
Міст, на який вказують терористи, насправді з'єднує дві промзони.

Низка російських ЗМІ 19 лютого поширила інформацію бойовиків, що на Луганщині під залізничним мостом нібито знайшли «замінований автомобіль». Цим мостом, як стверджується, незабаром мав рухатись потяг, який вивозив мешканців окупованих територій до Росії. Джерелом інформації став сайт проросійських бойовиків. Те, що інформація фейкова, виявили у StopFake.

Бойовики повідомили, що автівку знайшли за 500 метрів від населеного пункту Самсонівка на трасі Луганськ-Ізварине. Вони опублікували відео, як до машини підходять двоє людей у військовій формі, потім авто відтягують за допомогою вантажівки, а зрештою вдалині на загальному плані у темряві щось вибухає. Чи був автомобіль справді замінований – невідомо.

Водночас журналістів зацікавило місце, де знайшли автівку. На гугл-картах можна побачити, що на відстані 500 метрів від Самсонівки дійсно є місце, де автомобільна траса перетинається із залізницею. Однак там залізниця проходить під трасою, а на поширеному бойовиками відео навпаки.

Місце перетину, де залізниця проходить над трасою, насправді знаходиться за 1,2 км від Самсонівки. І там не міг за годину проїхати поїзд із жінками та дітьми, оскільки проміжок залізниці з'єднує дві промзони і не проходить через населені пункти.

Найближчі станції від «замінованого» мосту – це «Сімейкіно-Нове» та «Краснодон». Щоб потрапити туди, поїзд не мав їхати мостом.

Крім того, 19 лютого бойовики анонсували лише один поїзд до Росії: з Луганська із зупинками в Алчевську та Свердловську (на кордоні з Росією). Теоретично поїзд міг проїхати біля Самсонівки, але це був би той міст, де залізниця проходить під трасою, а бойовики в своїх повідомленнях вказали інший – «у нікуди».

Раніше Центр стратегічних комунікацій оприлюднив «республіканський темник» із тезами про події на Донбасі для російської пропаганди.

Ілюстрації: StopFake

ms.detector.media