ms.detector.media
MediaSapiens
04.01.2022 17:02
Google видалив рекламу з допитами білоруських політв’язнів
Google видалив рекламу з допитами білоруських політв’язнів
Тихановська раніше звернула увагу компанії «на систематичне зловживання режимом та силовими структурами сервісом YouTube».

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська 3 січня повідомила, що компанія Google видалила рекламу з допитами на камеру білоруських політв’язнів, унаслідок яких вони нібито визнавали свою провину.

Тихановська ще 21 грудня надіслала до Google листа з проханням звернути увагу «на систематичне зловживання режимом та силовими структурами сервісом YouTube» і нагадала, що «примусові свідчення та визнання відповідно до Конвенції ООН проти катувань кваліфікуються як катування». У листі вона навела приклад понад 40 рекламних оголошень з допитами, зокрема прессекретаря оператора зв’язку А1 Миколи Бределєва.

На запит Тихоновської відповів віцепрезидент Google Каран Бхатіа. Він повідомив, що вказану в листі рекламу видалили, а облікові записи, які її публікували, надалі не зможуть розміщувати подібний контент. Він також запропонував організувати зустріч представників Google та офісу Тихановської, щоб «подібні ситуації не повторилися у майбутньому».

Нагадаємо, 1 грудня 2021 року компанія Meta повідомила, що видалила кілька десятків білоруських та польських акаунтів у фейсбуці й інстаграмі через підозри у «скоординованих недостовірних діях» й зв’язках з білоруським КДБ. 

Фото: flickr

ms.detector.media