ms.detector.media
Марина Довженко
20.11.2021 16:35
На початку листопада «Україна» і 5 канал обмінялись піаром власників — моніторинг
На початку листопада «Україна» і 5 канал обмінялись піаром власників — моніторинг
Похвала компанії Ріната Ахметова «ДТЕК» уперше з’явилась на каналі, пов’язаному з Петром Порошенком.

На початку листопада на 5 каналі, який формально тоді ще належав Петрові Порошенку, з’явився піар-матеріал компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. Тим часом на каналі «Україна», що належить Ахметову, посилився піар «Європейської солідарності», очолюваної Порошенком. Про це йдеться в моніторингу щоденних теленовин за 1—6 листопада 2021 року.

У новинах «України» тричі протягом цього тижня виходили матеріали, які з позитивного боку показують «Європейську солідарність». Двічі поширили заяви Петра Порошенка з вимогами якнайшвидше забезпечити лікарні киснем (аналогічні заяви тижнем раніше, наприклад, поширювали від Юлії Тимошенко). Також «Європейська солідарність» на «Україні», як і «Голос», долучалася до когорти критиків антиолігархічного закону. В одній із заяв на «Україні» Петро Порошенко серед вимог забезпечити лікарні згадав, що «влада дилетантів забула підготувати енергетику до зими».

Чи не вперше від початку року, та й загалом віддавна, просування інтересів бізнесу Ріната Ахметова вийшло за межі його каналу «Україна». На 5 каналі вийшло повідомлення, що поки державні теплоелектростанції стоять, компанія Ахметова рятує країну від енергетичної кризи: «А ситуацію, виходить, що рятує компанія "ДТЕК" Ріната Ахметова, яка терміново почала нарощувати видобуток вугілля на своїх шахтах. Від початку року в експлуатацію введено 23 нові лави, які добувають майже 14 мільйонів тонн вугілля марки "Г". А до кінця року ще 6 лав стануть до виробництва. І тоді вже буде видобуток 17 мільйонів тонн. Нагадаю, сьогодні без перебоїв працює тільки ТЕС, які входять у "ДТЕК", оскільки вони мають запаси вугілля. А от всі державні ТЕС стоять», — озвучив ведучий Віталій Ковач.

Більше про маніпуляції та тенденції в новинах першого тижня листопада читайте в матеріалі Зої Красовської.

ms.detector.media