ms.detector.media
20.11.2021 10:36
В Україні запустили онлайн-платформу для віртуальних мандрівок Чорнобилем
В Україні запустили онлайн-платформу для віртуальних мандрівок Чорнобилем
Проєкт виконаний за принципами скролітелінгу.

В Україні запустили онлайн-платформу для віртуальної мандрівки Чорнобильською зоною відчуження. Про це повідомили в Офісі президента.

Перейшовши на сайт, можна відвідати знакові для історії 1986 року місця: сучасну Прип’ять, радіолокаційну станцію «Дуга», покинуті села Полісся та інш. Сайт «Чорнобиль. Подорож» створений за принципами скролітелінгу – це безперервна розповідь з мультимедійними елементами, що активуються під час гортання.

Так, можна ознайомитися з хронологією аварії, світовим контекстом 1986 року, почути розмови про майбутнє зони відчуження та історії людей, чиї долі змінила катастрофа. Доступні розсекречені документи та наукові дослідження, що допомагають краще зрозуміти причини катастрофи. Більше як 200 людей працювали над проєктом.

На сайті представлені тематичні блоки. Наприклад, у блоці «Люди» представлені історії свідків та учасників подій 1986 року. Можна розповісти свою історію. А щоб висловити думку про розвиток Чорнобиля, слід натиснути на відео з дискусією фахівців у блоці «Сьогодні, завтра».

Нагадаємо, що в Україні презентували програму вшанування 35-их роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зокрема, команда ліквідаторів, експертів та культурних діячів створила сайт CHORNOBYL35.com, розробили унікальну айдентику у різних кольорових гамах та запланували інтерактивну виставку додатку Chornobyl APP.

Фото: ОП

ms.detector.media