ms.detector.media
13.11.2021 18:03
Американець, який врятував неповнолітню від насильника через жест з тіктоку, насправді не впізнав його: він прочитав по її губах «Допоможи мені»
Американець, який врятував неповнолітню від насильника через жест з тіктоку, насправді не впізнав його: він прочитав по її губах «Допоможи мені»
Дівчина показувала жест, який означає «насильство вдома – мені потрібна допомога – домашнє насильство».

Американець Девід Айзекс розповів NBC News, що побачив у чужій машині дівчину, яка, як йому здалось, перебувала в біді.

Айзекс помітив, що дівчина, яку на той час викрав зловмисник, щось показувала йому жестами, але він не розумів, що саме. Але по її губах він зчитав, що вона просить про допомогу. 

Раніше ЗМІ писали, що 16-літня дівчина, яку викрали й везли в невідомому напрямку, показувала спеціальний жест водіям та водійкам інших машин, який зокрема в тіктоці означає «насильство вдома – мені потрібна допомога – домашнє насильство».

Потрібно показати іншій людині руку долонею, потім вкласти перший палець на долоню, а потім накрити його чотирма пальцями.

DOMESTIC VIOLENCE SIGNAL

Isolation can increase the risk of violence at home. Use this discrete gesture during a video call to show you need help:

1. Hold hand up with palm facing other person.
2. Tuck thumb into palm.
3. Fold fingers down over thumb. pic.twitter.com/gsIgSbXOmc

— Halton Police (@HaltonPolice) August 24, 2021

Але Айзекс не знав, що означає цей жест. Йому загалом здалось, що щось не так, що дівчина плакала, й тому він вирішив подзвонити у 911. 

«Вона двічі промовила: "Допоможіть мені, допоможіть мені". Я думаю, що вона навіть вимовляла губами "зателефонуйте 911". І, здається, вона плакала. Я обігнав пару машин, а вона все ще продовжувала висовувати чотири пальці у вікно», – розповів він.

Нагадаємо, що 29 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі. «Детектор медіа» писав про 5 медійних проєктів, котрі допоможуть журналістам краще розуміти, як писати матеріали про домашнє насильство. 

Фото: ютуб-відео «Violence at Home #SignalForHelp»

ms.detector.media