ms.detector.media
MediaSapiens
07.11.2021 10:51
В США врятували дівчину від насильника завдяки жесту, який вона побачила в ТікТок
В США врятували дівчину від насильника завдяки жесту, який вона побачила в ТікТок
Підліток привернув увагу свідка та непомітно попросив про допомогу

16-річна дівчина, яка пропала безвісти 2 листопада, була знайдена поліцією 4 листопада через повідомлення водія машини, чию увагу вона привернула. Дівчина змогла показати водію машини, який їхав за її машиною, жест, який означає, що людина попала в біду та є жертвою домашнього насильства. Цей жест був популярний в TikTok і означає «насильство вдома – мені потрібна допомога – домашнє насильство». Про це повідомляє USA Today із посиланням на офіс шерифа округу Лорел, штат Кентуккі.

Підозрюваним виявився 61-річний чоловік, який незаконно утримував підлітка, а також мав сексуальні зображення цієї дівчини в телефоні. Свідок в автомобілі, який їхав позаду машини підозрюваного, зателефонував до служби 911, розпізнавши сигнали руками, і сказав диспетчерам, що підліток потребує допомоги.

Яким саме жестом дівчина привернула увагу свідка, в офісі шерифа не повідомили. Але видання USA Today наводить популярний в TikTok жест, яким  просять про допомогу від домашнього насильства: потрібно показати іншій людині руку долонею, потім вкласти перший палець на долоню, а потім накрити його чотирма пальцями. Цей жест також просять запам’ятати представники правоохоронних органів США та популяризують його в соцмережах.

DOMESTIC VIOLENCE SIGNAL

Isolation can increase the risk of violence at home. Use this discrete gesture during a video call to show you need help:

1. Hold hand up with palm facing other person.
2. Tuck thumb into palm.
3. Fold fingers down over thumb. pic.twitter.com/gsIgSbXOmc

— Halton Police (@HaltonPolice) August 24, 2021

Нагадаємо, що 29 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі. «Детектор медіа» писав про 5 медійних проєктів, котрі допоможуть журналістам краще розуміти, як писати матеріали про домашнє насильство. 

Фото: Canadian Women's Foundation

ms.detector.media