ms.detector.media
16.10.2021 13:40
У Білорусі визнали екстремістським телеграм-канал, який нарахував 3 мільйони голосів за Тихановську за фотографіями бюлетенів
У Білорусі визнали екстремістським телеграм-канал, який нарахував 3 мільйони голосів за Тихановську за фотографіями бюлетенів
Кількість підписників їхнього телеграма після цього збільшилася.

Мінський суд визнав екстремістськими телеграм-канал білоруської лідерки Світлани Тихановської «Голос». 

Саме через цю платформу білоруси голосували онлайн або надсилали фотографії своїх бюлетенів, використовуючи її як альтернативу, оскільки офіційні результати після виборів так і не оприлюднювались і саме після неоприлюднення результатів у серпні 2020 року на вулиці масово почали виходити невдоволені виборці. 

Платформа «Голос» займалася альтернативним підрахунком голосів на виборах президента в 2020 році. 

Розробник платформи, білоруський айтішник Павло Лібер стверджує, що за Тихановську проголосували як мінімум 3 мільйони громадян та громадянок Білорусі. За Лукашенка своєю чергою – 1,8 мільйона. Це робить її переможницею у першому турі. 

Кількість підписників каналу після новини про визнання екстремістським збільшилась на 7 тисяч. 

Нагадаємо, що у Білорусі 12 жовтня запровадили кримінальну відповідальність для підписників телеграм-каналів та чатів, які визнані «екстремістськими» у країні. Їм може загрожувати до 7 років в’язниці.

Точніше кажучи, силовики намагаються отримати можливість юридично визнавати групу людей «екстремістським формуванням». Однак юристи та правозахисники поки що не впевнені, як саме працюватиме положення на практиці.

Фото: AP

ms.detector.media