ms.detector.media
MediaSapiens
09.08.2021 17:46
На Чернігівщині чоловіка засудили до трьох років в'язниці за антиукраїнські заклики в «Одноклассниках»
На Чернігівщині чоловіка засудили до трьох років в'язниці за антиукраїнські заклики в «Одноклассниках»
Раніше він мав умовний термін за заклики до повалення влади.

Чернігівський апеляційний суд призначив тюремне покарання у вигляді трьох років позбавлення волі чоловіку, який у забороненій соціальній мережі «Одноклассники» розповсюджував антиукраїнські заклики.

«На переконання колегії суддів, саме таке покарання є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень», — сказали в суді.

«Судовий репортер» пише, що мова йде про Андрія Новокрещенова, уродженця села Кизил-Озек Алтайського краю, РФ, який має українське громадянство. 

У суді розповіли, що в 2019 році він через «Одноклассники» закликав провести народний референдум щодо «об'єднання руських земель та створення могутньої єдиної держави Русі». «А саме, у складі європейської частини Росії, Білорусі та північного й південно-східного регіонів України, задля відновлення історичної справедливості та слави цієї держави. При цьому автор статті натякає на бажаний ним сценарій та результат проведення вказаного "народного референдуму", а саме, референдум повинен пройти подібно до псевдореферендумів на Донбасі та в Криму. Вказані заклики є закликами інклюзивної дії, тобто такими, що не виключають мовця з майбутньої діяльності», — зазначається у вироку суду.

Він також закликав провести «народний референдум за створення нової країни», у якій будуть жити «свободные русские люди без бандеровцев и западных прихвостней».

Деснянський суд Чернігова в квітні 2021 року призначив чоловіку три роки позбавлення волі, але звільнив від відбуття тюремного покарання з іспитовим строком на один рік. В апеляції прокуратура оскаржила це умовне покарання.

«Судовий репортер» повідомив, що ще в 2018 році Новокрещенова засудили за заклики в соцмережах до повалення діючої влади й позбавлення влади «кривавого диктатора» Порошенка. Тоді суд дав йому два роки умовно. У період іспитового строку Новокрещенов скоїв новий злочин, але поки вироку не було, вважалося, що він не порушив жодних умов й у жовтні 2020 року його звільнили від покарання.

Нагадаємо, 15 червня 2021 року Донецька обласна прокуратура повідомила, що мешканцю Маріуполя оголосили підозру через антиукраїнські публікації у соцмережах

Фото: vitatv

ms.detector.media