ms.detector.media
MediaSapiens
23.07.2021 12:31
У мережі поширюють фейк, що у Франції поліція аплодувала протестувальникам проти COVID-паспортів
У мережі поширюють фейк, що у Франції поліція аплодувала протестувальникам проти COVID-паспортів
Насправді аплодували медикам за їхню боротьбу із COVID-19.

Фактчекери зі StopFake виявили, що в соцмережах поширюють фейк, ніби у Франції під час акції проти паспортів вакцинації від COVID-19 поліція аплодувала мітингувальникам.

«Франція. Протести проти ковідних паспортів. Тулуза, Лілль, Перпіньян... Поліція аплодує демонстрантам»,йдеться в одному з таких дописів.

«У Франції демонстрації проти введення медичних паспортів, примусової вакцинації та Макрона. Поліція кладе шоломи на землю і аплодує демонстрантам. Як гадаєте, таке можливо у нас?»пише інший поширювач відео.

На відео в публікації дійсно можна побачити, як поліцейські кладуть на землю шоломи та аплодують, а демонстранти, у свою чергу, аплодують їм. Проте воно не має відношення до протестів проти COVID-паспортів.

Насправді це відео з акції у французькому місті Нім у червні 2020 року. Як виявили у StopFake, його у той час публікувало, наприклад, видання Nouvelobs. В описі під відео зазначалось, що це акція медичних працівників на підтримку державних лікарень, вони вимагали збільшення фінансування та підвищення зарплат. І поліцейські аплодували саме їм «на знак підтримки і подяки в їхній боротьбі з COVID-19».

Аналогічним чином цю подію і це відео описувало видання Ouest-france.

Раніше фактчекери спростували фейк, ніби авіакомпанії хочуть заборонити літати вакцинованим від COVID-19 через ризик утворення тромбів.

Фото: rfi.fr

ms.detector.media