ms.detector.media
MediaSapiens
21.07.2021 10:35
В Україні виявили розповсюдження шкідливого ПЗ Android/FakeAdBlocker ― ESET
В Україні виявили розповсюдження шкідливого ПЗ Android/FakeAdBlocker ― ESET
Зі січня по липень 2021 року на пристрої Android шкідливу програму було завантажено понад 150 000 разів.

Компанія ESET яка займається розробкою антивірусного програмного забезпечення, виявила розповсюдження шкідливого ПЗ Android/FakeAdBlocker, яке відображає небажану рекламу та створює спам-події у календарях на пристроях з iOS та Android. Програма також може завантажувати інші шкідливі компоненти.

Як зазначили у компанії, при натисканні на шкідливі рекламні оголошення жертви часто втрачають гроші, надсилаючи SMS за підвищеним тарифом, підписуючись на непотрібні послуги або завантажуючи банківські трояни, SMS-трояни та інші шкідливі програми.

Для створення посилань на рекламу загроза використовує сервіси для скорочення URL-адрес.

Вперше розповсюдження цієї загрози виявили у вересні 2019 року. Зі січня по липень 2021 року на пристрої Android було завантажено понад 150 000 її зразків. Найбільше жертв Android/FakeAdBlocker зафіксовано в Україні, Казахстані, Росії, В'єтнамі, Індії, Мексиці та США.

Також компанія ESET виявила, що це шкідливе ПЗ може призводити до завантаження та запуску банківського трояна Cerberus. Він маскується під Chrome, Android Update, Adobe Flash Player або Update Android. Від нього постраждали користувачі з Туреччини, Польщі, Іспанії, Греції та Італії.

Кіберфахівці попереджають, що ризик завантаження шкідливих програм є дуже високим, коли застосунки завантажують не з офіційних магазинів.

Також рекомендують не надавати доступ до календаря на невідомих сайтах, одразу закривати сайти, які перенаправляють на різні сторінки та відкривають багато вкладок одночасно, не надавати дозвіл невідомим сайтам на надсилання сповіщень у браузері та не вводити конфіденційні дані у форми для участі у розіграшах призів.

Раніше Google вилучила з Play Store дев`ять застосунків, які викрадали облікові дані користувачів Facebook.

Фото: istockphoto.com

ms.detector.media