ms.detector.media
MediaSapiens
13.07.2021 09:27
Ілона Маска можуть оштрафувати на $2 млрд через купівлю стартапу SolarCity
Ілона Маска можуть оштрафувати на $2 млрд через купівлю стартапу SolarCity
Акціонери Tesla вважають, що він купив компанію заради збагачення родичів та нібито тиснув для ухвалення цього рішення на раду директорів.

Главу компанії Tesla Ілона Маска можуть оштрафувати на $2 млрд через покупку стартапу SolarCity в 2016 році. Про це пише CNBC.

Проти Маска позиваються інвестори Tesla: вони вимагають пояснень, чому той купив збиткову компанію з виробництва сонячних панелей SolarCity за $2,6 млрд. На думку акціонерів, причина була не в бажанні підтримати бізнес, а в тому, що стартап заснували кузени Маска.

Якщо позивачі доведуть в суді, що бізнесмен купив компанію за гроші Tesla, щоб збагатити родичів, йому доведеться виплатити до $2 млрд штрафу з особистого статку.

Перший позов у ​​цій справі проти Маска і членів ради директорів Tesla був складений інвесторами восени 2020 року. Тоді члени ради залагодили конфлікт без визнання правопорушень, виплативши $ 60 млн у позасудовому порядку. Однак Маск вирішив захищатися в суді.

Головна претензія інвесторів — купівля збиткової компанії на межі банкрутства, про що бізнесмен нібито знав, але все одно пішов на угоду. Позивачі також заявляють, що для ухвалення рішення Маск тиснув на раду директорів Tesla.

На підтвердження особистої зацікавленості Ілона Маска в SolarCity інвестори Tesla нагадують, що SpaceX, засновником якої є Маск, з березня 2015 по березень 2016 інвестувала в SolarCity $255 млн. А деякі члени ради директорів — як в SpaceX, так і в Tesla — в різний час володіли акціями SolarCity і спонсорували діяльність стартапу. 

Сам бізнесмен називає придбання SolarCity частиною природного розвитку компанії, яка займається просуванням екологічно чистих технологій.

Під час допиту в суді Маск сказав, що голова ради директорів Tesla Робін Денхолм сама встановила остаточну ціну і умови угоди з викупу SolarCity. Він зазначив, що рада тримала його в курсі основних кроків по угоді, але в іншому він «взяв самовідвід».

Ранніше Ілона Маска звинуватили в порушенні судового припису погоджувати твіти з юристами.

Фото: fortune.com

ms.detector.media