ms.detector.media
11.07.2021 12:49
Хакерська кібератака паралізувала роботу цілого округу в Німеччині. Там оголосили надзвичайний стан
Хакерська кібератака паралізувала роботу цілого округу в Німеччині. Там оголосили надзвичайний стан
Через цей напад адміністрація округу поки що не може проводити соціальні виплати.

Хакери заблокували сервер цілого округу в землі Саксонія-Ангальт, пише DW.

Адміністрація округу не зможе працювати близько 2 тижні, а влада 10 липня оголосила режим надзвичайної ситуації (НС). Це перший такий випадок в історії Німеччини.

Кіберзловмисники атакували комп'ютерну систему адміністрації району ще минулого вівторка. Як наслідок – влада округу з населенням у близько 157 тисяч осіб поки що не може проводити соціальні виплати. 

Кілька серверів були заражені з наразі невідомого джерела. В результаті зашифровано поки що невстановлену ​​кількість файлів. Утім, всі критично важливі системи були відключені від мережі, щоб запобігти можливому відтоку даних.

«Ми практично повністю паралізовані – і так триватиме протягом найближчого тижня», – заявив речник місцевої влади.Режим НС вирішили ввести, щоб мати можливість швидше реагувати, пояснив представник округу. 

Федеральне управління з інформаційної безпеки (BSI) тим часом запевнило, що його фахівці перебувають на місці події. 

«У Німеччині були випадки кібернападів на муніципалітети, але жодний з них не був оголошений катастрофою», – сказала речниця відомства.

Влада району наразі не розголошує подробиці щодо нападників, пояснивши це розслідуванням поліції. 

Уразливість муніципальної ІТ-інфраструктури в ФРН

Фахівці підозрюють, що тут знову йдеться про випадок шантажу. Зазвичай у таких випадках зловмисники шифрують дані, які дешифрують тільки після сплати необхідної суми. В останні місяці почастішали випадки нападу злочинних груп на мережі як компаній, так і державних установ.

У Німеччині саме муніципальна ІТ-інфраструктура, ймовірно, найгірше захищена від кібератак – попри те, що тут зберігається значна кількість даних громадян. Водночас великі компанії й федеральний уряд можуть дозволити собі утримувати великі ІТ-відділи.

Фото: з вільних джерел

ms.detector.media