ms.detector.media
MediaSapiens
09.07.2021 09:20
За пів року Держспецзв’язку заблокувала більше 1,1 млн атак на державні інформресурси
За пів року Держспецзв’язку заблокувала більше 1,1 млн атак на державні інформресурси
Щомісяця загальна кількість кіберінцидентів зростає на 5-10%.

За пів року Держспецзв’язку заблокувала більше 1,1 млн атак на державні інформресурси. Про це в інтерв'ю Liga.net розповів голова відомства Юрій Щиголь.

Він зазначив, що під час кібератаки не видно з якої країни вона походить, але у кожного угрупування хакерів є свій почерк, за яким можна встановити належність до певної держави.

«За півріччя фахівцями Держспецзв’язку заблоковано більше 1,1 млн атак різних видів на державні інформаційні ресурси, крім того — заблоковано понад 250 DDoS-атак. Є країни, які сьогодні поводяться найбільш агресивно у кіберпросторі, серед них, зокрема, Росія, Китай та Північна Корея. Активізація в кіберпросторі відбувається одночасно з активізацією в реальному житті, тому, коли стягували війська у квітні до кордону, ми також бачили сплеск атак. Кожна така провокація супроводжується підвищенням напруги в кіберсекторі», — сказав Юрій Щиголь.

Голова Держспецзв’язку додав, що щомісяця загальна кількість кіберінцидентів зростає на 5-10%, майже всі вони спрямовані або на отримання фінансової вигоди, або на послаблення держави та відбуваються через спроби зараження систем шкідливим кодом.

Водночас основною проблемою кібербезпеки, на думку Юрія Щиголя, залишається людський фактор.

«Для кібербезпеки сьогодні основною проблемою є не техніка чи програмне забезпечення, а людський фактор. Наприклад, якщо користувач забуде оновити програмне забезпечення чи користувач використовує прості паролі або відкриває підозрілі листи, він порушує  елементарні правила безпеки, і це основна причина успіху окремих атак», — сказав він.

Раніше СБУ повідомила, що з початку року нейтралізувала 201 кібератаку на українські міністерства та відомства.

Фото: istockphoto.com

ms.detector.media