ms.detector.media
MediaSapiens
08.06.2021 13:45
Влада США повернула більшу частину викупу, який Colonial Pipeline заплатив хакерам
Влада США повернула більшу частину викупу, який Colonial Pipeline заплатив хакерам
Загальна сума викупу, який було сплачено у біткоінах, склала $4,4 млн. Повернути вдалося більше половини.

Влада США повернула більшу частину викупу, який було сплачено оператором трубопроводів Colonial Pipeline на користь хакерів. Про це пише The Wall Street Journal.

Так, за даними Міністерства юстиції США, правоохоронці вилучили з віртуального гаманця хакерської групи DarkSide близько 64 біткоїнів, що становить близько $2,3 млн. Повна сума викупу від Colonial Pipeline складала $4,4 млн (75 біткоінів).

Як зазначили в Мін'юсті, транзакції з біткоїнами доступні публічно, тому правоохоронці можуть відстежувати, куди пішли кошти. ФБР отримало ключ до гаманця хакерів, що дало змогу вилучити частину біткоінів.

Нагадаємо, 7 травня відбулася кібератака на паливний трубопровід Colonial Pipeline, який забезпечує приблизно 45% поставок бензину й дизельного палива в південно-східні штати США. Через зупинку трубопроводу виникла нестача палива та зростання цін на бензин. У США оголосили надзвичайний стан через цю кібератаку.

13 травня Colonial Pipeline почав відновлювати свою роботу. Згодом стало відомо, що хакерам за розблокування системи заплатили викуп у $4,4 млн.

ФБР звинуватило в кібератаці хакерське угруповання DarkSide, яке, ймовірно, базується в Росії

Загалом DarkSide протягом своєї діяльності отримала від низки компаній-жертв близько $90 млн у біткоінах в якості викупу. Група оголосила про саморозпуск після втрати доступу до своїх серверів і спустошення гаманців з криптовалютою. Хакери звинуватили в цьому «тиск з боку США».

Фото: chicagotribune.com

ms.detector.media