ms.detector.media
MediaSapiens
01.06.2021 13:38
Фейк: Компанія Pfizer визнала, що контакт із COVID-вакцинованими небезпечний для вагітних
Фейк: Компанія Pfizer визнала, що контакт із COVID-вакцинованими небезпечний для вагітних
Насправді вакцинована людина не стає носієм інфекції та не може заражати інших.

У соцмережі Facebook поширюють неправдиву інформацію, ніби фармкомпанія Pfizer визнала, що контактувати з вакцинованими від коронавірусу — небезпечно, зокрема для вагітних жінок. Про це пише «Вокс Україна».

Антивакцинатори посилаються на документ із описом клінічного випробування вакцини Pfizer, який містить розділ «Вплив під час вагітності». Проте в ньому не йдеться про небезпеку зараження для вагітних, лише описуються умови, за яких вважається, що вагітна жінка підпадає під дію вакцини.

Скриншот cdn.pfizer.com

Приклад допису із фейком

Скриншот документу Pfizer почали поширювати в США, додаючи коментар, ніби компанія визнає негативний вплив вакцин на вагітних. Потім цей фейк спростували фактчекери з USA Today.

Загалом у протоколі Pfizer немає нічого незвичайного: під час клінічних випробувань часто враховують фактор вагітності. Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) наголошує, що вагітні жінки мають вибувати з випробувань. Тому фармкомпанії прописують умови, коли жінку треба відсторонити від досліджень, однак це не є визнанням негативного впливу з боку вакцинованих осіб, тим паче через контакт через шкіру або дихання.

Згідно з науковими даними, здорові вакциновані люди не можуть «заражати» інших коронавірусом, тому що мРНК-вакцина Pfizer не містить живий вірус, як і інші вакцини від COVID-19, затверджені в більшості країн. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювання США, вакцини від COVID-19 допомагають виробити імунітет, не викликаючи захворювання, тому після щеплення людина не становить небезпеки зараження оточуючих.

Раніше стало відомо, що французьким та німецьким ютуберам, блогерам та інфлюенсерам пропонували гроші, щоб вони дискредитували вакцину від коронавірусу виробництва Pfizer / BioNTech.

Фото: istockphoto.com

ms.detector.media