ms.detector.media
MediaSapiens
21.05.2021 17:10
СБУ заявила, що викрила хакерів, які викрадали дані через програми для розкрутки сторінок в Instagram
СБУ заявила, що викрила хакерів, які викрадали дані через програми для розкрутки сторінок в Instagram
Один із них, за даними слідства, працював на замовника з Росії.

Служба безпеки України відзвітувала, що викрила міжрегіональну групу хакерів, які крали інформацію користувачів через додатки для Instagram та інших популярних онлайн-ресурсів.

За даними слідства, один із фігурантів мешканець Івано-Франківської області, розробляв віруси на замовлення російського клієнта, який надав доступ до захищеного сервера у РФ. Сервер використовувався як інфраструктура для розробки вірусів і обміну технічними завданнями та готовими замовленнями. Замовлення російська сторона оплачувала біткоїнами.

Правоохоронці встановили, що віруси було «вмонтовано» у популярні програми, зокрема, для розкрутки сторінок в Instagram, та додатки для смартфонів. Вірус відкривав хакерам доступ до інформації, що зберігається на комп’ютерах та мобільних пристроях, у тому числі до логінів і паролів.

За даними досудового розслідування, фігуранти нібито розміщували посилання для завантаження заражених програм в описах під різноманітними відео та у спільнотах соцмереж.

«Кіберфахівці СБ України також встановили, що раніше зловмисники створили і адміністрували спеціалізований форум, Telegram-канал і бот. Цими ресурсами користувалися представники хакерського середовища для купівлі та продажу персональних даних. Зокрема, для торгівлі акаунтами, логами, копіями паспортів громадян України, паролями для доступу до профілів на сайті Olx, електронних гаманців типу Qiwi та Yandex, відеохостингу Youtube», – йдеться в повідомленнні СБУ.

Під час обшуків за місцями реєстрації та проживання фігурантів правоохоронці вилучили комп’ютери і мобільні термінали, які ймовірно використовувалися для здійснення протиправної діяльності.

Після проведення необхідних експертиз та інших слідчих дій планується повідомити фігурантам про підозру у вчиненні відповідних злочинів.

Фото: ssu.gov.ua

ms.detector.media