За даними NBC, хакерська група DarkSide, яку звинувачують у кібератаці на найбільший в США паливний трубопровід Colonial Pipeline, протягом своєї діяльності отримала від низки компаній-жертв близько $90 млн у біткоїнах в якості викупу.
14 травня лондонська аналітична компанія Elliptic заявила, що ідентифікувала біткоїн-гаманець, який використовується DarkSide для збору викупу від своїх жертв. У той же день дослідники безпеки Intel 471 заявили, що DarkSide закрилася після втрати доступу до своїх серверів і спустошення гаманців з криптовалютою. Хакери звинуватили в цьому «тиск з боку США».
18 травня Elliptic повідомила, що DarkSide та її афілійовані особи отримали не менше $90 млн у вигляді викупу в біткоїнах, що надійшли з 47 різних гаманців з криптовалютою. Середній платіж від організацій склав $1,9 млн.
«Наскільки нам відомо, поки що це всі платежі, пов'язані з DarkSide, але ще можуть бути знайдені інші, тому виявленну суму варто розглядати як нижню межу», – сказав співзасновник і головний науковий співробітник Elliptic Том Робінсон.
За даними Elliptic, із загальної суми в $90 млн близько $15,5 млн пішли розробнику DarkSide, а $74,7 млн – його афілійованим особам.
7 травня США через кібератаки постраждав найбільший паливний трубопровід Colonial Pipeline. Він був змушений призупинити деякі свої операції. Уряд США 9 травня оголосив надзвичайний стан через інцидент з Colonial Pipeline. Влада США вважає, що хакери мешкають у Росії.
13 травня з'явилася суперечлива інформація про те, що компанія Colonial Pipeline не збиралася платити викуп, хоча якимось чином почала відновлення систем. За даними ЗМІ, таки було сплачено $5 млн викупу.
Через кібератаки близько 60% заправних станцій в штаті Атланта залишилися без бензину, 65% – в Північній Кароліні і 43% – в Джорджії і Південній Кароліні. Це, відповідно, викликало паніку серед покупців і зліт цін на паливо.
Фото: istockphoto.com