ms.detector.media
MediaSapiens
11.05.2021 10:34
ФБР підтвердило, що до кібератаки на трубопровід Colonial Pipelinе причетне угрупування Darkside
ФБР підтвердило, що до кібератаки на трубопровід Colonial Pipelinе причетне угрупування Darkside
Також президент США Джо Байден заявив, що відповідальність за кібератаку у тому числі несе й Росія.

У Федеральному бюро розслідувань заявили, що до кібератаки на один із найпотужніших трубопроводів США, через яку підприємство на якийсь час призупинило деякі операції, причетна компанія Darkside. Про це йдеться на сайті ФБР.

«ФБР підтверджує, що угрупування Darkside відповідальне за компрометацію мереж Colonial Pipelinе. Ми продовжуємо співпрацювати з компанією та нашими державними партнерами над розслідуванням», — йдеться у повідомленні.

Також як пише Радіо Свобода, президент США Джо Байден заявив, що Росія несе «певну відповідальність» за кібератаку. Однак від прямих звинувачень у бік Росії Байден все ж утримався, і додав, що «немає доказів», що російський уряд був причетний до кібератаки, проте хакери або програмне забезпечення, які вони використовують, «є в Росії».

Нагадаємо, у США через кібератаку постраждав один із найбільших паливних трубопроводів «Колоніальний трубопровід» — він був змушений призупинити деякі свої операції. 

Мережа «Колоніального трубопроводу» щодня транспортує близько 2,5 млн барелів бензину, дизельного, реактивного палива та інших нафтопродуктів. Зокрема, компанія забезпечує паливом штат Нью-Йорк і його найбільші аеропорти. Загалом трубопровід забезпечує доставку 45% усього палива на східному узбережжі країни.

Компанії довелось перекрити трубопровід на дистанції майже 9 тис. кілометрів, щоб стримати кібератаку.

Хакерська атака на «Колоніальний трубопровід» трапилась через кілька місяців після кібернападів російських спецслужб на Solarwinds та атаки китайських хакерів на Microsoft. Ці атаки створили можливості для майбутніх кібернападів на інстраструктуру США.

Також уряд США 9 травня оголосив надзвичайний стан через кібератаку на Colonial Pipeline.

Фото: unsplash

ms.detector.media