ms.detector.media
MediaSapiens
05.05.2021 10:32
Через заборону писати про політику у робочих чатах із компанії Basecamp звільнилося більше третини працівників
Через заборону писати про політику у робочих чатах із компанії Basecamp звільнилося більше третини працівників
На думку керівництва компанії, робочий простір Basecamp має бути місцем, куди люди «приходять, не стикаючись з важкими політичними або громадськими дебатами».

Керівництво компанії Basecamp, яка займається розробкою софту, заборонило працівникам створювати на робочому місці «громадські та політичні дискусії». Через це із компанії за один день звільнилося більше третини співробітників. Про це пише Meduza.

Повідомляється, що зміни керівництво запровадило 26 квітня й заборона на політичні дискусії стосувалася робочих чатів. Як пише Meduza, у супровідному листі засновник Basecamp Давид Ханссон підкреслював, що співробітникам не забороняється обговорювати політику один з одним в приватній переписці або в особистих соцмережах і що компанія навіть заохочує це. Однак саме робочий простір Basecamp, на думку керівництва компанії, має бути місцем, де люди не влаштовують політичних дебатів.

Причиною такої заборони став список, складений співробітниками компанії, в який вони вносили імена клієнтів, що здавалися їм дивними або смішними. Список існував з початку 2000-х років, проте потім його повважали расистським та недоречним.

«Співробітники Basecamp хотіли обговорити на спеціальній нараді, чому не варто вести такий список, проте керівники компанії не дали цього зробити. Коли один із співробітників продовжив наполягати, Давид Ханссон опублікував записи з архівів, де цей співробітник сміявся над ім'ям одного з клієнтів, і запропонував припинити обговорювати це питання. Через приблизно два тижні з'явилася заборона на політичні теми в робочих чатах», — пише Meduza.

Окремі співробітники зазначали, що не згодні з рішенням керівництва, на що отримали відповідь, що у випадку незгоди з внутрішньої політикою компанії, вони можуть її покинути. Всім співробітникам, які вирішили піти, керівництво запропонувало компенсації. За кілька днів про звільнення заявив приблизно кожен третій з 57 співробітників компанії. 

Нагадаємо, компанія LinkedIn відправила у відпустку майже 16 тисяч своїх співробітників. Відпустка працівників LinkedIn тривала упродовж тижня. Компанія вирішила оплатити відпустку людей для того, аби дати персоналу можливість відпочити.

Фото: thehustle.co

ms.detector.media