ms.detector.media
MediaSapiens
21.04.2021 16:04
У мережі поширюють фейк про те, що у Карпати звозять військову техніку
У мережі поширюють фейк про те, що у Карпати звозять військову техніку
На фейкових відео та фото видно, як військову техніку перевозять залізницею, однак на світлинах не Карпати, а залізничний перегін Бездоніс-Пабраде у Литві.

У соціальних мережах поширюють відео, на якому видно, як військову техніку переправляють залізницею. В описі до відео йдеться, що його відзняли в Карпатах 18 квітня. Також на відео розмістили прапорці України та США, з натяком на те, що техніку в Україну передають Сполучені Штати Америки. Однак техніку в Україну не перевозили, а на відео — навіть не Карпати, пише VoxCheck.

«На відео залізничний перегін Бездоніс-Пабраде у ЛитвіВстановити час, коли зняли відео нам не вдалося. У мережі можна знайти подібне відео перегону техніки на дистанції з "відео з Карпат" — і там вказана приблизна локація — перегін Бездоніс-Пабраде у Литві. Щоб підтвердити коректність локації ми використали інструмент Google Earth. Пройшовши дистанцію між м. Бездоніс та м. Пабраде по залізниці, ми знайшли конкретне місце, де зняли відео, — там колії залізниці перетинають річку Няріс, тобто залізні конструкції – це мости», — пишуть фактчекери.

Також у VoxCheck додають, що на Google Earth можна знайти фотографію мостів з іншого ракурсу.

«Іншою зачіпкою при пошуках походження відео начебто з Карпат є пасажирський вагон, який їде в кінці потяга. Використовуючи зворотний пошук Яндекс.Зображення, можна знайти низку зображень та відео, які вказують, що подібні вагони фіксували в Латвійському експресі за маршрутом Рига-Москва», — додають фактчекери.

Нагадаємо, раніше міністерство національної оборони Румунії спростувало фейк про те, що з румунської території нібито переправляють зброю та війська до кордонів України з аеродрому в Отопені біля Бухареста, який поширюють в соціальних мережах. 

Фото: VoxCheck

ms.detector.media