ms.detector.media
MediaSapiens
29.03.2021 18:26
Мешканця Тернопільщини підозрюють у розробці найбільшого в світі фішингового сервісу uPanel
Мешканця Тернопільщини підозрюють у розробці найбільшого в світі фішингового сервісу uPanel
За даними слідства, шкідливе програмне забезпечення завдало збитків на десятки мільйонів доларів.

Мешканця Тернопільської області підозрюють у розробці фішингового пакета і адміністративної панелі до нього, які допомагали красти дані фінансових установ та їхніх клієнтів. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України.

За даними профільного видання ZDnet, український хакер начебто причетний до розробки найбільшого в світі фішингового сервісу uPanel (або U-Admin). Його продавали в даркнеті щонайменше з 2015 року за ціною від $80 до $800 в залежності від функціоналу.

Правоохоронці повідомили чоловіку про підозру в створенні з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдженні або збут  (ч. 2 ст. 361-1 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років з конфіскацією програмних або технічних засобів.

За даними слідства, від створеного ним програмного забезпечення постраждали сотні банків по всьому світу. Воно дозволяло контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на скомпрометованих ресурсах і вводили свої платіжні дані. Надалі їх отримували хакерські угрупування і використовували в злочинних цілях.

Збиток від такої діяльності, за попередніми підрахунками, сягає десятків мільйонів доларів. Від фішингових атак постраждали фінансові установи Австралії, Великобританії, Іспанії, Італії, Мексики, Нідерландів, Німеччини, США, Франції, Чилі та Швейцарії.

Крім того, більше 50% всіх фішингових атак в Австралії в 2019 році були здійснені саме з використанням розробки підозрюваного.

Над викриттям хакера українські правоохоронці працювали разом із колегами зі США і Австралії.

Раніше хакери напали на австралійського медіагіганта Nine Entertainment, внаслідок чого припинив мовити один із каналів.

Фото: gp.gov.ua

ms.detector.media